Anasayfa » GENÇLİK » Genç-Sen sınıfının yanında

Genç-Sen sınıfının yanında

Genç-Sen üyeleri TEKEL direnişinde direnişlerinin 36. gününde açlık grevine giren TEKEL işçilerine destek amaclı açlık grevine başladı. Açlık grevine Mersin ve Ankara Genç-Sen üyelerinden oluşan toplam 5 kişi katılıdı. İlerleyen günlerde bu sayının artacağın dair Genç-Sen MYK’dan açıklama yapıldı. Genc-Sen’lilerin bu açlık grevi aynı zamanda birleşik mücadelenin göstergesi olduğunu ifade eden Mersin Üniversitesi Yürütme Kurulu üyesi Lütfü Uçal sözlerine şöyle devam etti.
Bu açlık grevi aslında öğrencinin proleterleştiği ve staj sömürüsüne maruz bırakıldığı bir süreçte kendi sınıfsal değerlerin farkındalığını da beraberinde getirecektir. Ve belkide en önemlisi Genc-Sen’in sınıf ayağını oluşmasında temel dinamik olacaktır.

Açlık grevindeki Genç-Sen üyelerinden;

Özer;
Tekel işçileri Ankara’nın soğuk sokaklarında bir direniş ateşi yaktılar ve bu ateş gün geçtikçe alevlenerek büyüyor. İlk günden beri 37 gündür onlarla birlikteyiz, Bundan sonra da onlarla beraber mücadele etmeye devam edeceğiz. Çünkü Tekel işçisinin mücadelesi bizim mücadelemizdir. Onların kazanımı hepimizin kazanımı olacaktır.

Hüseyin:
Tekel direnişine yönelik baskı artmıştır. Ama biz Tekel işçisinin bu saldırıları tersine çevireceğini ve bu direnişi kazanımla sonuçlandıracağı inancındayız. Desteklerimiz Tekel direnişi sürdüğü sürece olacaktır. Yaşasın Sınıf Dayanışması!

İlayda:
Tekel işcisi ve geleceğimiz için girmiş olduğumuz açlık grevinin 2. günündeyiz. Tekel işçisinin kazanımı bizim kazanımız olacak, Gelecemizin teminatı olacak belki bir noktada. Şu anda söyleyecek tek söz var. Ölmek var, Dönmek yok!

Lütfü:
Biz burada büyük hayallerin gerçekleşmesinde bu tip birliktelikle gerçekleşeceğini gördük. İşçiler oldukça kararlı. Tek-Gıda İş sendikası bizim 1 gün açlık grevi yapmamızı istiyor. Ama biz kararlıyız planladığımız gibi yolumuza devam edeceğiz.

Seçkin:
Tarihin en güzel yerinde son sözü hep direnenler söyler. Sözümüzü söylemek için var güçümüzle direniyouz ve o günü dört gözle bekliyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*