Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » “Biz sahip çıkarsak TEKEL işçisi kazanacak!”
Ankara'da 58 gündür direnen TEKEL işçileri için dün (10.02.2010) Eğitim-Sen 4 Nolu Şube ve Haber-İş 1 Nolu Şube üyeleri, Gazi Mahallesi'nde bir yürüyüş gerçekleştirdi. “Biz sahip çıkarsak TEKEL işçisi kazanacak” yazılı pankart açan sendikalar Dörtyol'dan Eski Karakol Durağı'na yürüyerek burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi[...]

“Biz sahip çıkarsak TEKEL işçisi kazanacak!”

Ankara’da 58 gündür direnen TEKEL işçileri için dün (10.02.2010) Eğitim-Sen 4 Nolu Şube ve Haber-İş 1 Nolu Şube üyeleri, Gazi Mahallesi’nde bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Biz sahip çıkarsak TEKEL işçisi kazanacak” yazılı pankart açan sendika üyeleri Dörtyol’dan Eski Karakol Durağı’na yürüyerek burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi. 100’e yakın kişinin katıldığı açıklamada 58 gündür Ankara’da direnen TEKEL işçilerinin mücadelesinin her anlamda yol açtığı, oradaki Türk ve Kürt işçilerin birlik ve beraberliğinin şovenizme bir cevap olduğu vurgulandı. 4-C’nin bir kölelik dayatması olduğu ifade edilirken, işçilerin işsizlikle tehdit edilerek bu köleliğe boyun eğdirmeye zorlandığı belirtildi.

Haber-İş 1 Nolu Şube yönetim kurulu üyesi Erdal Öflaz, sınıfın tüm kesimlerini TEKEL işçilerinin yanında olmaya çağırırken, kendilerinin TEKEL işçileriyle dayanışma amaçlı her iş yerinde bir “dayanışma komitesi” kuracaklarını açıkladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*