Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Gaspedilen hakları için direnen metal işçilerine polis saldırısı

Gaspedilen hakları için direnen metal işçilerine polis saldırısı

Eskişehir Espark önündeki direniş alanında polisin cop ve biber gazıyla müdahale ettiği Birleşik Metal-İş Sendikası (BMİS) üyesi işçilerden bir kısmı hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılanlar arasınbda BMİS Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu’nun da olduğu öğrenildi.

BMİS’in yaptığı açıklamaya göre müdahalenin ardından çok sayıda işçi de gözaltına alındı.

BMİS’in sosyal medya sayfasından, Genel Başkan Adnan Serdaroğlu ve sendika yöneticisi ile işçilerin hastaneden fotoğrafları paylaşıldı.

Haklarının ödenmesi talebiyle bir ayı aşkın süredir eylemler yapan, bugüne dek 9 bine yakın imza toplayan, bakanlara ve milletvekillerine mektuplar yazan Birleşik Metal-İş Sendikası (BMİS) üyesi işçiler, 22 Ekim’de açlık grevine başlamıştı.

Eskişehir Espark önünde direniş çadırı kuran işçiler, bu sabah da Ankara’ya yürüyüş kararını uygulamaya geçirecekti.

Edinilen bilgiye göre, biber gazından etkilen Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ve 3 metal işçisi hastanede tedavi altına alındı.

Polis saldırısında bir işçi kadının isyanı ise dikkat çekti. İşçi kadının polis saldırısından sonra, “Ben anneyim, anne! Anneyim ben. Çocuğumu hasta bırakıp işe gittim ben. Kendim hasta hasta çalıştım. 27 yıllık emeğim var benim…” şeklinde sitem ettiği görüldü.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*