Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » G-20, bitti: Belli zaten!
G-20'de, Genç Girişimciler Zirvesi; Türkiye'de, Dünya Genç İşçiler Buluşması, sürüyordu. Dünyanın genç işçileri, burada aldıkları kararları, Dünya Genç İşçiler Buluşması sürerken uygulamaya soktular: UPS işçilerinin direnişiyle, eylemli sınıf dayanışması!

G-20, bitti: Belli zaten!

G-20, bitti. Kamu açıklarını tez kapatın, emri; dünya çapında, ışık hızıyla piyasaya girdi.

G-20’de, Rusya ile Türkiye, birbirine girdi! Kavganın nedeni, G-20’nin 2013 yılında yapılacak olan zirvesinin, hangisinde yapılacağı idi. Rusya Devlet Başkanı’nın danışmanlarından biri; Aleksandır Dvorkoviç; bu kavganın, Kore Zirvesi’ne kadar süreceğini açıkladı. TÜSİAD’ın, MGK’nın, Başbakan Erdoğan’ın, bu konuda ne diyecekleri; ne yapacakları; herkes tarafından olduğu gibi, bizim tarafımızdan da merak konusu… Bunu, şimdilik bilemesek de; eğer Türkiye’de yapılacak olursa; Toronto’yu dahi çok arayacaklarını, biliyoruz! Sadece biz de değil; işçi sınıfı başta gelecek şekilde; herkes biliyor…

G-20’de, Türkiye’den genç “girişimciler” de vardı. G-20 üyesi ülkelerin ulusal “iş adamı” derneklerinin temsilcilerinin katıldığı zirveye, Kanada Genç Girişimciler Vakfı (CYBF), ev sahipliği yaptı. 16 ülkeden 150 genç “iş adamı”nın katıldığı zirvede; Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu üyesi Ferda Kertmelioğlu, TÜGİAD Kanada Temsilcisi Deniz Fişekçi, TÜGİAD Genel Sekreteri Engür Rutkay, TÜGİAD Uluslar arası İlişkiler Komisyonu üyesi Mehmet Özkaya ve TÜGİAD üyesi Doruk Coşkunsu, yer aldılar.

G-20’deki, Genç Girişimciler Zirvesi’nin (YES) sonuç bildirisinde; finansman kaynaklarına erişim, vergi ve regülasyonlar, bürokrasi, teşvik ve destekler, eğitim, girişimcilik kültürü, konuları işlendi (Bu konuların açılımı için: http://www.abvizyonu.com/isadamlari-dernekleri/g20-genc-girisimciler-zirvesinden-mesajlar.html. Bu konuların, verdiğimiz sitedeki açılımlarının açılımı için: www.tusiad.org. Bu konuların, verdiğimiz sitedeki açılımlarının açılımının açılımı için: www.federalreserve.gov/. Bu konuların, verdiğimiz sitedeki açılımlarının açılımının açılımının açılımı için: www.cfr.org) Genç Girişimciler Zirvesi’nde alınan kararlar: 2011 YES’i Fransa’da yapılacak; bu resmi oluşumun adı, “G-20 Genç Girişimciler İttifakı” olacak; sonuç bildirisindeki ana başlıklara dair “görev güçleri” oluşturulacak; G-20 ülkeleri bu konularda bilgi ve deneyim alışverişinde bulunacak; G-20’nin yanısıra, dünyadaki tüm ülkelerde girişimcilik kültürü ve gelişimi için ortak çalışmalar yapılacak.

G-20’de, Genç Girişimciler Zirvesi yapılırken; Türkiye’de de, Dünya Genç İşçiler Buluşması, sürüyordu. Dünyanın genç işçileri, burada aldıkları kararları, daha Dünya Genç İşçiler Buluşması sürerken uygulamaya soktular: UPS işçilerinin direnişiyle, eylemli sınıf dayanışması gerçekleştirdiler.

Sermayenin Rusya’sı ile, sermayenin Türkiye’sinin, G-20’nin 2013’teki zirvesinin hangisinde yapılacağına dair tutuştukları kavganın, neyle nasıl sonuçlanacağını; bugünden kestirmek zor görünüyor. Hangisi kazanırsa kazansın, bu kavgayı, sermaye kazanacak! Hangisi kazanırsa kazansın; G-20, hangisinde yapılırsa yapılsın; Toronto’yu çok arayacaklar!

Sermayenin genç girişimcileri ile işçi sınıfının genç kuşaklarının tutuştukları kavga ise; sınıf savaşıdır. Bu savaşı, nihai olarak kimin kazanacağı ise, çoktan belli. Kriziyle tıknefes sermaye; öne ve üzerimize sürdüğü genç girişimcileriyle; olsa olsa, intikaları oynar!

Bellidir ama; o çoktan belli olanı; bugüne taşımak; bugünde yaşatmak da, bugünden yaşamak da, en az onun kadar, belli olmalı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*