PARİS.
21 Lisede blokaj yapıldı tamamen eğitim durduruldu.Üniverisitelerde büyük oranda anfiler kapatıldı. Yağmura rağmen 200 bine yakın kitle katıldı. Çoğunluğunu üniverisite ve lise öğrencileri oluşturdu. Yürüyüş gün boyu çatışmalı geçti. Devrimci Proletarya olarak eylemde yerimizi aldık. “Krize Karşı Devrim, Kapitalizme Karşı Sosyalizm” Devrimci Proletarya imzalı pankartımızın yanı sıra “Onların Krizi Bedelini Onlar Ödesin” “Çalışma Yasası Değil, Neo-Liberal Kapitalizmin Yasalari””Gelecegimiz İçin El Khomri Yasasını Parcala” dövizlerimizle yerimizi aldık.
LYON
Birçok Lise sabahtan bloke edildi öglen saatlerinde. Lyon garının bir çok noktasında polisle çatışmalar oldu yaklaşık 30 bin kişi eyleme katıldı.

STRASBOURG
Yaklaşık 45 bin kişinin katıldıgı gösterilerde birçok Lise de blokajlar yapıldı.

MARSEILLE
50 bine yakın kişin işci ve ögrencinin katıldıgı gösterilerde militanlık ve öfke hakimdi.60 il de gosteriler oldu eylemler Cuma ve Salı günüde okularda devam edecek. Haber yayına hazırlandıgı sırada Paris Republique meydanında toplanan 5 bine yakın kitle forumlar yapıyor ve cadırlar kururak eylemi kent meydanlarına taşıyorlar. Bugün Fransa genelinde işci sınıfı ve gençlik net bir şekilde haykrıdı “bize rağmen bizimle ilgili yasalar çıkaramasınız”,”El Khomri yasalarını çöpe atmak zorunda kalacaksınız”

FRANSA DEVRİMCİ PROLETARYA

IMG_3042

IMG_3044

IMG_3045

IMG_3047