Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Ford işçisi: Patron kârı için işçiler ve aileleri harcanabilir diye mi düşünüyorsunuz

Ford işçisi: Patron kârı için işçiler ve aileleri harcanabilir diye mi düşünüyorsunuz

Kovid-19 salgını nedeniyle üretime ara veren Ford Otosan, 4 Mayıs’ta iş başı yaptı.

İnsan Kaynakları Direktörü Ali Rıza Bey’in yaptığı açıklamaya göre fabrikamızda vaka sayısı 10 olmuş. Peki sosyal mesafenin mümkün olmadığı fabrika ortamında daha neyi bekliyorlar, anlamış değiliz. Yani daha çok işçi harcanabilir mi çıkıyor bu durumdan?

Üyesi olduğumuz Türk Metal Sendikası patronlarla bir mutabakat imzalamıştı, bu tip durumlarda işten kaçınma hakkının kullanılabileceği yazıyordu. 10 arkadaşta vaka görülmüş ve yakın temasta bulunduğu kişiler aynı riskle karşı karşıya kalmışken halen sendikanın ve işverenin sessiz kalması biz işçileri ciddi bir şekilde düşündürüyor, Netice biz arkadaşlarla aynı ortamda bulunuyoruz, akşam oldu mu da eve gidip ailemizle yaşıyoruz. Böyle ciddi ve ölümcül bir hastalık varken halen çalışmaya devam etmemiz bizi ciddi şekilde olumsuz etkilemektedir. İş ve patronun kârı için işçiler ve aileleri harcanabilir diye mi düşünüyorsunuz?

Sosyal mesafenin bazen mümkün olmadığı ortamlarda bulunuyoruz. Bu stres ortamında ölümlerin tüm dünyadaki yıkıcı etkisini hepimiz görüyorken, halen önceliğin çalışmaya verilmesi sorgulanması gereken ciddi bir durumdur. Bir an önce sendikanın devreye girerek işten kaçınma hakkını kullanmasını istiyoruz. Bizler çalışmaktan kaçmıyoruz ancak sağlıklı ve güvenilir bir ortam sağlandıktan sonra çalışmak istiyoruz. İnsan sağlığından daha önemli ne olabilir ki? Lütfen sesimizi duyun ve gereken önlemleri alarak bu sürecin sağlıklı bir şekilde sonuçlanmasına katkıda bulunun.

Ford Otosan işçisi
Kocaeli

Evrensel

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*