Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Flormar işçileri ile dayanışma eylemi karşısında Rocher, Türkiye’deki Flormar yönetimine destek açıklaması yaptı

Flormar işçileri ile dayanışma eylemi karşısında Rocher, Türkiye’deki Flormar yönetimine destek açıklaması yaptı

Fransa’da Yves Rocher, Facebook’tan yöneltilen sorulara karşısında, Türkiye’deki işbirlikçisi Flormar patron yönetiminin, işçilerin, sendikal örgütlenme hakkının gaspı karşısında, çeşitli yaftamalamalar, özgürlük, iş hukuku saygınlığı adı altında, yerel yönetimlerinin kararlarına güvendiklerini açıkladı.

Kapitalistler arasındaki enternasyonal bağ ve güvenin ne kadar sıkı görünürse görünsün, temelde burjuvazinin kendi global sınıf kirli çıkarları ve sömürüsüne dayanıyor ve nihayetinde toz dumanı, patronlar karşısında biz işçilerin arasındaki kuracağı bağda bu düzeyden, yani yerelden küresel düzeye doğru çok daha güçlü olacaktır. Flormar ile dayanışma ve mücadeleyi büyütelim!

Rocher’ın gönderdiği benzer açıklamalar şu şekilde:

Merhaba, Groupe Rocher dünyadaki her gün özgürlüğü ve iş hukuku konusundaki saygısını gösteriyor. Diğer taraftan, grubun politikasının amacı, değerlerine saygı göstererek, işlerinin kendi sorumlulukları altında yönetilmesini sağlamak için kendisi ile bağlı şirketlerinin yerel yönetimine güvenmektedir. Kosan Kozmetik yönetimi, sendikalı işten çıkarmalar için itiraz edilecek sebep bulunmadığı yönündeki güvencelerini yeniledi. Bu nedenle Groupe Rocher, çalışanlarının ve fabrika yönetiminin yanında, sosyal iklimin iyileştirilmesine ve faaliyetlerinin sürdürülebilirliğinin en iyi şartlarda sağlanmasına yardımcı olacak şekilde duruyor.

Bonjour,
Le Groupe Rocher est attentif à la situation en Turquie de la société Kosan Kozmetik Sanayi ve Ticaret A.Ş. qui distribue les produits Flormar, conscient de sa complexité et de sa grande sensibilité. Le Groupe Rocher a comme politique de faire confiance au management local de ses filiales pour assurer la gestion des affaires relevant de leur responsabilité, dans le respect des valeurs du Groupe. Le Groupe Rocher a renouvelé son soutien à la direction de Kosan Kozmetic dans la mise en place d’un plan d’actions correctif de la situation et se tient aux côtés des salariés de Flormar pour les aider à restaurer le climat social et assurer la pérennité de leurs activités dans les meilleures conditions.
Bonne journée.

Bonjour,
Le Groupe Rocher démontre chaque jour dans le monde son respect de la liberté syndicale et du droit du travail. D’autre part, sa politique est de faire confiance au management local de ses filiales pour assurer la gestion des affaires relevant de leur responsabilité, dans le respect des valeurs du Groupe. La direction de Kosan Kozmetic lui a renouvelé ses garanties sur l’absence de motif syndical aux licenciements contestés. Le Groupe Rocher se tient donc aux côtés des salariés et de la direction de l’usine pour les aider à restaurer le climat social et assurer la pérennité de leurs activités dans les meilleures conditions.
Bonne journée.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*