Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Flormar İşçileri Dayanışmaya Çağırıyor

Flormar İşçileri Dayanışmaya Çağırıyor

Sendikalı oldukları için kademeli olarak işten atılan Flormar işçileri direnişlerinin 9.gününde.

Gebze Organize Sanayi Bölgesinde kurulu olan fabrika yönetimi bugüne kadar kademeli olarak sendikalı işçileri işten attı. Devrimci Proletarya okurlarının da aralarında bulunduğu işçi örgütleri ve sendikalar destek ziyaretinde bulundu. Tek Gıda-iş sendikası, Birleşik Metal-İş sendikası, İşçi Konseyi Girişimi ve Mor Dayanışmadan gelen ziyaretçilerle fabrika önü doldu. İşçiler ziyaretçileri “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganları ile karşıladı.

Fabrika yönetimi direnişin başından itibaren çay molasına çıkan işçilerin dışarda direnişe geçen işçileri alkışlayarak desteklemesine işten atma saldırısı ile karşılık verdi, yetmedi mola bölümünü branda ile kapattı, giriş kapısının boyutunu büyüterek bahçe çitlerini haspishane duvarlarına çevirdi. direnişteki işçileri desteğe devam eden 2 Kadın işçiyi yine bugün mobbing ile istifaya zorlayarak ve bazılarını 10 gün zorunlu izne çıkararak saldırmaya devam ediyor. İçerden alınan bilgilere göre İş Yeri hekimi de üretime başlamış. İşçiler yıllardır sefalet koşullarında çalıştıklarını belirterek sendikal mücadelede ısrarcı olduklarını bir kez daha coşku ile haykırdı.

115 Flormar işçisi fabrika önünde çoşkulu bekleyişi sınıf dayanışmasını bekliyor. Kadın işçilerin çoğunlukta oluduğu direniş alanından kadın işçiler Direniş süresi boyunca herkesi Flormar’ı boykot ve teşhir etmeye davet etti. Ayrıca 24 Mayıs Perşembe günü 12.30’da Flormar Genel Merkezi önünde yapılacak eylem için de çağrıda bulundular, tüm sınıf dostlarını dayanışmaya çağırıyoruz.

Adres: Acıbadem Mahallesi Çeçen Sokak No: 25 Üsküdar- Akasya Kent Etabı A blok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*