Anasayfa » GÜNDEM » Fatma Esen sonsuzluğa uğurlandı

Fatma Esen sonsuzluğa uğurlandı

Ankara’da Barış Mitinginde yaşanan katliamda hayatını kaybedenler uğurlanıyor.

Bu uğuramlardan bir taneside İstanbul’da Fatma Esen için gerçekleştiirldi. Fatma Esen kadınların omuzlarında sonsuzluğa uğurlandı.

Uğurlama töreni için Saraçhane’de bulunan Kadın Pazarı’ndaki Siirt Eruhlular Derneği’nin önünde toplanan binlerce kişi, “Barışı katleden AKP kadınlara hesap verecek” yazılı pankart açarak sloganlar ile töreni bekleyişi geçti. Daha sonra Ümmü Gülsüm Cami’ne kadar yapılan yürüyüşe katılan binlerce kişi, “Barış şehitleri ölümsüzdür”, “Şehit Namırın”, “Hırsız katil AKP”, “Katil Erdoğan”, “Jin jiyan azadi”, “Barışa uzanan eller kırılsın” sloganları attı.

Kadınların omuzlarında tekrar Eruh-Der’in önündeki meydana getirilen Fatma Esen için tören burada yapıldı. Buradaki törende söz alan HDP Milletvekili Hüda Kaya  “‘Teröre karşı birlik, beraberlik zamanı’ diyorlar. Terörist de sizsiniz, bu milleti bölende sizsiniz. Katliam alanında bombacılara müdahale etmeyen polis, karanfil bırakmak isteyenlere saldırdı. Adli Tıp Kurumu’na coplarıyla polisler saldırdı. Bunları neden haber yapmıyorsunuz? Vallahi bunların hesabı sorulacak. Berfo Ana’nın, Fatma Ana’nın hesabı sorulacak” dedi.

Daha sonra cenaze omuzlarda Saraçhane Parkı’na kadar götürüldü ve burada bekleyen araçlarla Gazi Mahallesi Cemevi’ne gidildi.

Fatma Esen’in cenazesini on binler karşıladı. Fatma Esen için yapılan saygı duruşu sonrasında Fatma Esen, Gazi Mezarlığı’nda toprağa defnedildi.

IMG_20151012_132811

IMG_20151012_132733IMG_20151012_130549

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*