Anasayfa » GÜNDEM » Faşist Saldırılar Tırmanıyor

Faşist Saldırılar Tırmanıyor

Ege Üniversitesin’de yaşanan ölümü bahane eden faşist çeteler birçok yerde devrimci ve demokratik kurumlara saldırıyor.

HDP Sincan İlçe Örgütü’nün binasına faşistler saldırdı. Saldırıda HDP Sincan İlçe Başkanı’nın da aralarında olduğu 4 kişi yaralandı Ege Üniversitesinde satır ve sopalar ile devrimci ve yurt sever öğrencilere saldıran çetenin başının saldırıda ölmesini bahane eden çeteler özellikle bir çok yerde HDP binalarını hedef alıyor. HDP Sincan İlçe Örgütü’nün binasına saat 13.00 sularında gelen yaklaşık 20 kişilik bir grup saldırı gerçekleştirdi. Saldırganlar ayrıca Kobanê için toplanan yardım paralarını gasp etti.

Ayrıca HDP’nin Estimeskut’taki binasına da saldırı oldu. Bir grup faşist SDP Bahçelievler İlçe binasına saldırdı. Saldırıyı gerçekleştiren dört kişi, binayı talan etti. Bu sırada içeride olan 1 SDP üyesi de dövüldü. Yaralanan SDP üyesi hastaneye kaldırıldı.

Irkçı gruplar, Erzurum’un Yakutiye İlçesi’ne bağlı Mahallebaşı Mahallesi’ne saldırdı.

Yaklaşık 300 kişilik ırkçı grup, tekbir getirerek, Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı mahalleye girdi, ev ve işyerlerine saldırdı.

Saldırıda 5 kişi yaralandı. Gözüne bıçak isabet eden bir esnafın ise ağır yaralandığı bildirildi. Yaralılar Erzurum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Mahallede gerginlik sürüyor.

HDP Eskişehir İl binasından çıkan 2 HDP’li faşistlerin saldırısına uğradı.

HDP yöneticisi Kadir Kabul ile bir HDP üyesi, toplantının ardından ayrıldıkları HDP İl Örgütü binasının önünde faşistlerin saldırısına uğradı. Yaralanan HDP’liler hastaneye kaldırıldı.

Ayrıca, HDP Alpu İlçe yöneticisi Ramazan Altun’un evine de dün gece silahlı ve molotoflu saldırı düzenlendi. Hasarın meydana geldiği saldırıda yaralanan kimsenin olmadığı bildirildi.

Liselilerin Sesi dergisinin satışını yapmak için stand açan Devrimci Liseliler Birliği üyelerinede kartalda dün faşistler saldırmıştı.

Seyran Umut Halkevi’ne gece yarısı saldırısı düzenledi.

Görgü tanıklarının aktarımına göre gece saat 3 sularında Halkevi’nin önüne beyaz renkte Şahin marka bir araç geldi. Araçtan inen 4 kişi ellerindeki sopalarla Halkevi’nin camlarını kırdı. Faşistler, saldırının ardından araçlarıyla uzaklaştı.

Ayrıca bugün gün boyu Taksim’de Galatasaray Lisesinin önünde duran çeteler yapılan her eyleme saldırı girişiminde bulundu.

Kaynak: Ajanslar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*