Anasayfa » GÜNDEM » ESP ve SGDF’ye Yönelik Operasyon

ESP ve SGDF’ye Yönelik Operasyon

Bu sabah erken saatlerde ESP ve SGDF üyelerinin evlerine baskın düzenlendi. Baskınlar sonucunda 18 kişi gözlatına alındı. Operasyon kapsamında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın danışmanıda Ankara’da gözaltına alındı.

 

Fotoğraf: ETHA

İstanbul, Diyarbakır ve Ankara’da ESP ve SGDF’lilere yönelik operasyonda aralarında Suruç Katliamı’ndan yaralı olarak kurtulanlar dahil 18 kişi gözaltına alındı.

ETHA’nın haberine göre suruç katliamindan yaralı kurtulan SGDF üyeleride gözaltına alındı. SGDF Eş Başkanı Özgen Sadet, SDGF Eş Başkanı Oğuz Yüzgeç ile Gezi direnişi sırasında bir gözünü kaybeden ve Suruç’ta yaralanan Çağdaş Küçükbattal, Suruç Katliamı’nda kardeşi Polen Ünlü’yü kaybeden Doğukan Ünlü, Suruç Katliamı’ndan yaralı kurtulan ve HDP milletvekili adayı olan Şerife Erbay, Suruç Katliamı’ndan yaralı kurtulan İlke Başak Baydar, SGDF üyeleri Taylan Çetinel, Özgür Bedel, Ezgi Bedel ve Aykut Karnap gözaltına alındı.

BEKSAV binası ablukaya alınırken, Suruç Katliamı’ndan yaralı kurtulan olan Vardiya Müzik Grubu üyesi Hakan Öz gözaltına alındı.

Ankara’da HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın basın danışmanı Ece Şimşek ile HDP İstanbul milletvekili adayı Burcu Demirbaş evlerine yapılan baskınlarda gözaltına alındı.

Diyarbakır’da ESP Genel Başkan Yardımcısı Fethiye Ok ve ESP İl Başkanı Soner Çiçek, Antakya’da Alper Kaba, Eskişehir’de ise Barış Erhan gözaltına alınarak İstanbul’a getirildi.

Gözaltılara karşı ESP ve SGDF eylem çağrısı yaptı. Gözaltıları protesto etmek için;

Ankara’da SGDF üyeleri gözaltıları protesto etmek için saat 17:30’da Yüksel Caddesi’nde basın açıklaması gerçekleştirecek.

ESP Adana İl Örgütü ve SGDF üyeleri de gözaltıları protesto etmek için saat 18.00’da İnönü Parkı’nda eylem yapacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*