Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Esenyurt’u Unutmadık, Unutturmayacağız!

Esenyurt’u Unutmadık, Unutturmayacağız!

Esenyurt yangınının 1. yıldönümünde canlarımızın üstünde yükselen kanlı AVM’nin önündeyiz

11 Mart 2012’de Esenyurt’ta Marmara Park AVM inşaatında işçilerin barınma amaçlı olarak kullandığı çadırlarda meydana gelen yangında 11 canımız hayatını kaybedeli tam 1 yıl oldu.

Bizler Esenyurt Marmara Park AVM inşaatı yangınında yakınlarını, ana-babalarını,çocuklarını, canlarını kaybetmiş aileler olarak yangının yıldönümünde canlarımızın yaşamları üstünde yükselen kanlı AVM’nin önünde buluşarak,Esenyurt’u UNUTMADIĞIMIZI ve UNUTTURMAYACAĞIMIZI bir kez daha haykırıyoruz.

Kaybettiğimiz canları geri getiremeyeceğimizi biliyoruz. Gidenlere boyun borcumuz, geride kalan işçilere karşı yükümlülüğümüz olarak gördüğümüz adalet mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğimizi bir kez daha yineliyoruz.Güvencesizliğin en vahşi haliyle yaşandığı inşaat sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerde işçilik yaparak hayatını idame ettirmeye çalışanlar için daha sağlıklı, güvenli çalışma koşullarının yaratılmasını istiyoruz.

Vicdanı olan, adalet duygusunu yitirmemiş herkesi 10 Mart 2013 Pazar günü 12:00’de Marmara Park AVM önünde yapacağımız basın açıklamasına davet ediyor, desteğinizi esirgememenizi diliyoruz.

Haykırıyoruz,
Esenyurt’u Unutmadık, Unutturmayacağız!
İş kazası değil, cinayet!
Bütün sorumlular yargılansın, adalet istiyoruz!
1 umut

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*