Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Esenyurt Belediye Başkanı İşçilerin Avukatını Darp Etti

Esenyurt Belediye Başkanı İşçilerin Avukatını Darp Etti

Esenyurt Belediyesi önünde iki yıldır alacaklarını alamayan işçilerin oturma eylemi 7. gününe girdi.  Esenyurt belediye başkanı ile görüşmeye giden işçilerin avukatı Sevinç Sarıkaya Esenyurt Belediye Başkanı Necim Kadıoğlu tarafından darp edildi.

İşçilerin avukatı Sevinç Sarıkaya ve işçi temsilcileri, Belediye Başkanı  Necmi Kadıoğlu ile görüşmek üzere belediye binasına girdi. Görüşmeler sırasında Avukat Sevinç Sarıkaya ve İşçi temsilcileri,  Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun tekme tokat saldırısına uğradı.

Belediye başkanın saldırısına uğrayan ve çeşitli yerlerinden darp edilen Avukat Sevinç Sarıkaya Avcılar Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Avukat Sevinç Sarıkaya Avcılar Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel Esenyurt Belediyesi’ne gitti.

Levent Tüzelin belediye başkanı ile görüşmesinde de daha önce işçilr tarafından kendilerine verilen belgelerin olmadığı yalanı ile  belediye başkanının oyalama taktiğine devam ettiği ortaya çıktı.

İnşaat İşçileri Sendikası saldırı ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle;

Esenyurt Belediye Başkanı’ndan alçakça saldırı!

Esenyurt’ta Belediye Binası önünde devam eden direnişimiz esnasında, Belediye Başkanı’nın görüşme talebi üzerine, sendika avukatımız Sevinç Sarıkaya, sendika başkanımız Mustafa Akyol ve işçi temsilcisi bir arkadaşımız görüşme yapmak üzere başkanın odasına gitti.

 Görüşme esnasında belediye başkanı güvenlik görevlilerini odasına çağırarak, ağıza alınmayacak küfürlerle arkadaşlarımızın üzerine saldırttı. Saldırı esnasında yaralanan kadın avukatımızı darp raporu almak üzere hastaneye kaldırdık. Belediye başkanından şikayetçi olacağız.

 Gerçekleşen bu vahim olay sonrasında Esenyurt Belediye Binası önündeki oturma eylemimiz devam etmektedir. Gelişmeleri aktaracağız.

 İnşaat İşçileri Sendikası / İnşaat-İş

Levent Tüzel Ve İnşaat-İş sendikası temsilcilerinin tekrra görüşmeye girdiği, görüşme sonucunda ödemelerin yarın yapılacağına dair bir protokolun imzalandığı bilgiis geldi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*