Anasayfa » GÜNDEM » Ermenek Davası Sürüyor

Ermenek Davası Sürüyor

Ermenek’te burjuvazinin 18 işçi kardeşimizi katlettiği katliamin davası üçüncü gününde sürüyor. Davanın üçüncü gününde madenci ailelerinin ifadeleri alındı. Ardından davaya müşteki olan avukatlar sanıkların tutuklanmasını talep etti.

ermenek-maden-davası manşet

Kazada oğlunu kaybeden Havva Yaman oğlunun tehlikeli bölgelerde çalıştığını bilmediğini ifade ederek “Bir avuç kömür kadar değeri yok muydu?” dedi.  İşçi aileleri katliam ve madende yaşanan insanlık dışı çalışma koşullarına isyan ederek. İnsanca çalışma koşulları olsaydı kimsenin ölmeyeceğini dile getirdiler.

Katliamda oğlunu kaybeden Mustafa Gürses de oğlunun kazanın olacağını farkettiğini belirterek şunları söyledi: Oğlum kaza olmadan iki gün önce olacağı sezdi, bana ‘Başka madene geçmek için uğraşıyorum’ dedi.  Oğlumun sezdiği felaketi mühendisler nasıl ön görememiş?

Ailelerin ardından söz alan avukatlar tutuksuz sanıklarında tutuklanması gerektiğini belirttiler. Daha önce tutuklanan iki sanığın bırakılmasına itiraz eden avukatlar tüm sanıkların tutuklanması gerektiğini ifade ettiler. Ayrıca avukatlar madenin dava sürecinde çalışmasına da itiraz ederek bunun yeni cinayetlere yol açacağını söylediler.

Müşteki vekillerinden Avukat Gülşen Uzuner “İş kazası yok, işin tehlikeli olduğunu bildikleri halde devam ederek iş cinayetine sebep oldular. İş cinayetini tercih ettikleri için sanıkların bilinçli taksirden değil olası kasttan cezalandırılmaları gerekir” dedi.

Davaya verilen aranın ardından sanık avukatlarının savunmalarına geçildi. Dava sürüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*