Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Erkan Altun Anıldı

Erkan Altun Anıldı

12-13 Ekim günlerinde geçtiği Kobané’de 15 Ekim günü ölümsüzleşen ancak cenazesine 11 Mart günü ulaşılan ve 13 Mart günü son yolculuğuna uğurlanan Erkan Altun (Komünist Nefer) ölümünün 1. yılında mezarı başında anıldı. Devrimci Proletarya olarak saat 13.30’da Erkan Yoldaşın mezarının olduğu Ihlamurkuyu Mezarlığı’nda buluştuk.

Erkan Altun’un mezarı başında tüm devrim şehitleri ve Kobané’de yaşamını yitirenler için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından Devrimci Proletarya adına kısa bir konuşma yapıldı. “Erkan Altun bir dönem bizimle mücadele etti. Onun yaşamı bir papatya kadar sade ve bir karanfil kadar kızıldı. Yıllarını devrim ve sosyalizm için emek vererek harcadı. Onun en büyük amacı komünist bir örgüt ve parti yaratmaktı. Biz de onun bu iddiasını başarıya ulaştırmak için ona söz veriyoruz. İyi ve eksik yanlarıyla o bir dönem bizimleydi. Kendi kararıyla Kobané’ye gitti, orada ölümsüzleşti.  ”

Sınıfsız adına yapılan konuşmada da “Erkan yoldaş gençlik çalışmamıza önem verirdi. Gençlik onun için değerliydi. Genç yoldaşlarının gelişimi için emek harcardı. Gençlik olarak Erkan’ın bizimle olduğu süreçteki komünist ideallerine ulaşmak için ona söz veriyoruz. ” denildi.

Son olarak söz alan bir işçi yoldaşı “Erkanı uğurladığımız gün burada işçiler onu anlatırken grevlerde ve eylemlerde onun sınıfsal yaklaşımı ve önerilerini, olaylara getirdiği pratik çözümleri anlattılar. Erkan’ın komünizm idealine ulaşmanın yolu sınıf devrimciliğinden geçer. İşçi sınıfı içerisinde örgütlenmekten geçer ve bunları yapacağız. İşçi sınıfı içerisinde olacağız” dedi.

Anma konuşmaların ardından sonlandırıldı. Devrimci Proletarya okurları olarak daha sonra Erkan’ın ailesi tarafından Sarıgazi Cemevi’inde verilen yemeğe geçilerek aileye taziyede bulunuldu.

erk3

erk2

erk1

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*