Anasayfa » GÜNDEM » Engellemelere Ve Tüm Saldırılara Rağmen HAYIR Her Yerde!

Engellemelere Ve Tüm Saldırılara Rağmen HAYIR Her Yerde!

“Hayır” çalışmalarına saldırılar 16 Nisan’a yaklaştıkça şiddetlenerek artıyor. Özellikle kent merkezlerinde polisin yanısıra sivil faşist saldırılar oldukça yoğunlaştı. HAYIR pankartlarının parçalanarak kaldırıldığı stickerların ve afişlerin duvarlardan hınçla kazındığı, Hayır çalışması yapanlarin işkenceli gözaltı terörü ile karşı karşıya kaldığı günler…

Ancak tüm bunlara karşın Ostim, İvedik Organize Sanayi Bölgesi gibi işçi havzalarında, emekçilerin yoğun yaşadığı semtlerde (Batıkent, Dikmen,Tuzluçayır vb.) durum biraz daha farklılık gösterebiliyor. İşçi sınıfı kendini var ettiği, sınıf bilncini çalışma alanlarında tüm çıplaklığıyla yaşadığından belki gerici iktidarın safsatalarına pek kulak asmıyor.

Öldüren, tüketen çalışma koşullarının, sömürünün, işçi cinayetlerinin birebir yaşandığı bu alanlarda “Hayır” çalışması sınıfsal bir içerikle yapıldığında, ister milliyetçi olsun ister AKP’li olsun işçilerin herhangi bir karşı duruşu olmuyor.

Ankara’da bugün sabah saatlerinde Ostim’de, arkasından İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde, özellikle 21 işçi arkadaşımızı kaybettiğimiz patlamaların olduğu alanda yaptığımız çalışmalarda durum tam da böyle idi. Yaptığımız sohbetlerde, kriz içinde boğulan, çıkış aradığından saldırganlaşan, azgınlaşan kapitalist sistem koşullarının artık işçilerde yarattığı bıkkınlık, ve tam da bunlara güçlü bir Hayır deme oldukça yoğun gözlenebiliyor.

Ankara Devrimci Proletarya

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*