Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Enerji Sen Yatağan dayanışmasını Galata Kulesi’ne taşıdı

Enerji Sen Yatağan dayanışmasını Galata Kulesi’ne taşıdı

DİSK Enerji-Sen Özelleştirmeye karşı direnen Yatağan işçisi ile dayanışmayı Galata Kulesi’nde gerçekleştirdiği eylemle İstanbul’un kalbine taşıdı. Direnişteki Enerji Sen üyesi Bedaş işçileri kulede pankartlı bir eylem gerçekleştirdi.

Muğla’nın Milas ilçesinde, Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralleri ve kömür ocakları Özelleştirme İdaresine bağlanmasına karşı direnen işçilerle dayanışma eylemleri yayılıyor. Bugün DİSK’e bağlı sendikalar Yatağan’da bir dayanışma eylemi gerçekleştirirken DİSK Enerji Sen de Galata Kulesi’nde yaptığı eylemle direnişi İstanbul’dan selamladı.

DİSK Enerji Sen üyeleri Salı günü saat 11.00’de Galata Kulesi’ne çıkarak bir pankart açtı. Eylemde direnişlerinin 21’inci günündeki Bedaş işçileri ““Bedaş direnişinden Yatağan’a bin selam – Direne direne kazanacağız” yazılı bir pankart açtı. Kulede yirmi dakika boyunca asılı kalan pankartla Yatağan direnişçilerine destek mesajı yollandı.

DİSK Enerji Sen pankart eyleminin ardından yazılı bir açıklama yayımlayarak işçi sınıfının kazanışmış haklarını gasp edenlerin Yatağan’da özelleştirmeye karşı direnen işçilere zulmettiğini, işçilerin sesini kısmaya çalıştığını söyledi. Açıklamada Yatağan’da direnen işçilerin de BEDAŞ direnişçilerinin de işleri ve gelecekleri için kararlılıkla mücadele ettiği ifade edildi. “Çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için direniyoruz, kazanacağız” denildi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*