Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Enerji Sen: Her yer direniş her yer Adana

Enerji Sen: Her yer direniş her yer Adana

Afşin-Elbistan Termik santralinde örgütlenme çalışmaları için bulunan Kamil Kartal ile teknisyen olarak çalışan Mahir Özdoğan’a, silahlı 10 kişilik Tes-İş üyesi olduğunu söyleyen bir grup saldırdı.

Saldırıya ilişkin ETHA’ya açıklama yapan Kamil Kartal, şöyle konuştu: “Bu saldırıların bizi yıldırmasını beklemesinler. Örgütlenmeyi başlatmadan dönmeyeceğim. Bunlar mafya bozuntusu. İşçileri korkutarak iktidarlarını yürütüyorlar. Ancak nasıl metal işçisi faşist cendereyi kırdıysa, enerji işçileri de kırmaya çalışacaktır. Gangster bozuntusu bu adamlar. Bunlara pabuç bırakmayacağız ve yasal, fiili, meşru mücadele ile gereken cevabı vereceğiz.”

Enerji Sen üyeleri de Genel Başkanlarına yapılan bu saldırıyı protesto etmek için Taksim Tramvay Durağında bir basın açıklaması yaptı.

Saat 19.30’da Taksim Tramvay Durağı birarya gelen Enerji Sen üyeleri sendika pankartı açtı.

Enerji Sen üyelerine DİSK’ten temsicilerde destek verdi.

Basın açıklamasını Efkan Balcı okudu. Balcı yapılan saldırıları kınayarak bu saldırılar bizleri yıldıramayacak. Tes İş gibi işçileri rant olarak gören sarı sendikalar bizleri yıldıramaz” dedi.

Balcı’nın ardından DİSK’ten Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Tayfun Görgün Lİmter İş’ten Kamber Saygılı ve Dev Sağlık İş’ten Gürsel Kaya birer konuşma yaptılar. Konuşmalarda Tes İş’in saldırısı kınanırken bu saldırıların enerji işçilerinin doğru adreste örgütlenmelerinin önüne geçemeyeceği vurgulandı.

Gürsel Kaya’nın “Artık yanarak, toprak altında kalarak ölmeyeceğiz, artık uyandık. Bizlerde insanca bir yaşam istiyoruz bunun için mücadelemiz sürecek.” sözleri alkışlarla ve sloganlarla karşılık buldu.

Eylemde “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Direne direne kazanacağız”, “Her yer Adana her yer direniş” ve “Taşerona teslim olmayacağız sloganları sıklıkla atıldı.

Eyleme katılan Enerji Sen üyelerinin çoğunluğunu genç işçiler oluşturuyordu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*