Anasayfa » GENÇLİK » Emperyalist kapitalistler gençliğin kanını istiyor

Emperyalist kapitalistler gençliğin kanını istiyor

Suriye’de 2 yıldır süren iç çatışma süreci, emperyalist kapitalist müdahale seçeneğinin gündemleşmesi ile bir üst aşamaya geçti. Suriye’de müdahaleye bahane olarak sunulan gerekçe hiçte yabancı olmadığımız bir gerekçe “kimyasal silah kullanıldı”.

Emperyalist kapitalist devletler kendileri dünyanın en güçlü nükleer silahlarına sahipken biz gençleri bu yalanla kandıramazlar.

ABD ve İngiltere’nin operasyon planları üzerinde çalıştığı, BM Güvenlik Konseyi’ne İngiltere tarafından tasarı sunulacağı, Türkiye’nin saldırı sonrasını planladığı ve süreci Esad’ı tümüyle iktidardan uzaklaştırmayla birleştirmek istediği, haberleri medyada sürekli dolanıyor.

Sürecin başından beri Türkiye kapitalist devleti en saldırgan dış politika yürüten ülke konumunda. Tabii ki saldırganlık boşuna değil. Küresel mali oligarşinin bölgesel hegemonya ve büyük ortadoğu projesinde Türkiye kapitalizmi de en üstten konumlanmak istiyor. Türkiye kapitalist devletinin Suriye politikası, bölgesel hegemonya kurma amaçlı saldırgan ve yayılmacı bir dış politika.

Bu savaş çığırtkanlığının en temel nedeni, neo liberal emperyalist kapitalizmi ortadoğuda hâkim kılma politikasıdır.

Bir yerde savaş varsa bu savaşta acı, yıkım ve ölümle karşılaşacak olanlar burjuvazi değildir. İşçiler, kent yoksulları ve gençlerdir. Savaşta ilk tecavüze uğrayan kapitalistler değil genç kadınlardır. İlk ölenler kapitalistlerin çıkarları için cepheye sürülen gençlerdir.
13

Bizleri özgürlük için savaşıyoruz diye kandırmaya çalışacaklar, onların özgürlükten anladıkları sömürü cennetlerinin büyümesi, bölgede güç olma ve kendi çatışmalarında hakim olma algısıdır. Bizim için ölüm özgürlük olabilir mi?

Bizleri Suriye devleti kendi sivillerini katlediyor diye kandıracaklar. Daha dün Roboski’de Kürt gençlerini Türkiye kapitalist devleti katletmedi mi? Gezi direnişinde biz gençleri öldüren Türkiye kapitalist devleti değil miydi? Onlarca ton gaz bombası atan burjuva devleti şimdi başka bir ülkeyi kimyasal silah suçlamasıyla işgal etmeye hazırlanıyor.

Biz gençler kendi ülkemizde özgürlük olmadığını burjuva demokrasisinin bizim özgürlük talebimizi karşılayamayacağını çok iyi biliyoruz. Irak’ta, Afganistan’da ve her türlü emperyalist kapitalist savaş sonrasında biz o ülkelere gelen demokrasi anlayışınızı da iyi biliyoruz. Burjuva demokrasisi siz patronların demokrasisidir.

Suriye’ye olası bir müdahale yapılması halinde gençler olarak bu savaşı durdurmalıyız, savaşa sürülmeyi kabul etmemeli, burjuvazinin elimize tutuşturduğu kanlı silahları yere çalmalıyız. Burjuvazi için ölmeyeceğiz ve öldürmeyeceğiz diye haykırmalıyız.

Biz gençler bizi sömüren, öldüren, her türlü baskı ve zorbalığı yaşamımızın her alanında bize reva gören sınıfa karşı sınıf savaşının ancak bizim savaşımız olacağını biliyoruz.

Türkiye kapitalist devletinin Suriye ve bölge halklarına kan banyosu pahasına bölgesel güç merkezi konumunu sağlamlaştırmak için geliştirdiği saldırganlık politikası bizim politikamız değildir. Bizim politikamız komünizmin özgürlük dünyasından beslenir.

Savaşa sürülmek istenen hiçbir genç, kapitalistin silahının mermisi, silahının ateşleyicisi, emireri olmamalıdır.

Suriyeli ve Kürt sınıf kardeşlerini kapitalistlerin çıkarları için öldürmemeli, ellerine verilen silahları kırıp parçalamalı, emirlere itaat etmemeli, ellerine geçirdikleri silahları kendilerini savaşa yollayan burjuvalara çevirmelidir.

SINIFSIZ

sinifsiz-7

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*