Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Emekli-Sen Gebze’de miting düzenliyor

Emekli-Sen Gebze’de miting düzenliyor

Emekli-Sen’in düzenlediği bölgesel emekli mitingleri, 18 Nisan’da Gebze’de yapılacak mitingle devam ediyor.

Emekli-Sen daha önce 4 Nisan’da İzmir’de düzenlediği miting Türkiye’de 80 sonrası yapılan ilk emekli mitingi olarak kayıtlara geçmişti. Emekli mitingleri 18 Nisan Gebze ve 30 Haziran Ankara mitingleriyle devam edecek.

DİSK’e bağlı Emekli-Sen tarafından örgütlenen miting, “Geçmişimize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz” sloganıyla düzenleniyor.

Emeklilerin imza kampanyaları, basın açıklamaları ve mitingler ile sürdürdükleri mücadelelerinin başlıca taleplerini, emeklilerin ödemiş oldukları primlerle kurulan SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının özelleştirilmesi ve yağmalanmasına karşı sesini yükseltmek, yapılan kesintilerin geri verilmesi, insanca yaşanacak emekli maaşı, emekli sendikalarının anayasal güvence altına alınması oluşturuyor.

AKP Hükümeti’nin Anayasa değişikliği paketinde emekliler sorununa değinen emekliler şunları söylüyor:

Taslağa emekli kelimesini de eklediler, böylece memurlarla ilgili toplu sözleşmeden faydalanmamızı sağlayacaklarmış. Bizim buna ihtiyacımız yok, bizim örgütlülüklerimizin anayasal güvence altına alınmasına ihtiyacımız var.

Görülüyor ki Türkiye’de herkesin tek tek kendi cephesinde durarak mücadele etmesi mümkün değil. Tüm konfederasyonları, sendikaları; yapılan lokal eylemler de olsa genel eylemler de olsa hepsine birlikte katılmaya ve destek vermeye çağırıyoruz. İşçileri, emeklileri, köylüleri, esnafı, bu ülkede emeği ile yaşayan ve ezilen herkesi bu etkinlik ve eylemlere sahip çıkmaya ve destek vermeye çağırıyoruz. Artık, ‘Bana dokunmayan yılan yaşasın’ anlayışını terk etmemiz gerekiyor. Çünkü dokunuyor, herkese dokunuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*