Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Ekoroma işçileri basın toplantısı düzenledi

Ekoroma işçileri basın toplantısı düzenledi

Adana Ekoroma’da 19 gündür direnişlerini sürdüren işçiler, süreç hakkında bilgilendirme toplantısı yaptılar. Saat 12.00’de Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan basın toplantısında Ekoroma direnişçisi basın metnini okudu.

Basın metninde işçilerin yaşadığı muhatap belirsizliği üzerinde duruldu. Kasım 2015’te kayyıma devredilen mağazada, daha önce patronun tedbir bahanesiyle gasp ettiği 2 aylık ücretlerinin kayyımın ardından 4 aya çıkarıldığı dile getirildi.

Ekoroma’nın sahibi Halil İzlemek’in Adana’daki mağazaları Dörtler Market’e devrettiğini belirten işçiler bu durumu kayyıma sorduklarını ifade etti. Kayyımın “Ben denetimli kayyımım, her şeyi denetleyemem” dediği aktarıldı. İşçilerin valiye de gittikleri, valinin ise OHAL’i bahane ederek işçilerle ilgilenmediği söylendi.

Basın metninin devamında, işçileri daha önce işten çıkarmayan Halil İzlemek’in çoğu işçiyi işten çıkardığı, ama tazminat haklarını almak için işçilerin dava açacağı belirtildi.

İşçiler basın metninin ardından sorulan bir soru üzerine, “4 aylık ücretlerimiz, tazminatlarımız hakkında bize bir açıklama yapılana dek Turgut Özal bulvarı Esentepe şubesi önündeki direnişimiz sürecek” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*