Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Eğitim Sen Geleceğine Sahip Çıkmaya Çağırıyor!

Eğitim Sen Geleceğine Sahip Çıkmaya Çağırıyor!

4+4+4 gündeme getirilen ve eğitim sisteminin yeniden yapılandırılmasını öngören yasa tasarısı meclis komisyonlarında kabul edilerek genel kurula gönderildi.

Yasa tasarısına karşı eylemlerde devam ediyor. Eğitim ve Bilim Emekçileri sendikası(Egitim Sen) bir dizi eylem kararı açıkladı.

Türkiye genelinde 15 Mart Perşembe günü sevk alıp hizmet üretmeyecek ve yasaya karşı tepkilerini dile getirecekler. Gün boyunca kitlesel basın açıklamaları, yürüyüşler, oturma eylemleri yapılarak yasaya karşı mücadele çağrısı yapılacak.

Yasa teklifi TBMM Genel Kurulu’na geldiği gün grev yapılarak Ankara’da merkezi ve kitlesel bir eylem gerçekleştirilecek.

Eğitim Sen Genel Merkezi’nden yapılan açıklama:

“Hiçbir tartışma ortamı yaratılmadan, akademisyenlerin, öğretmenlerin, demokratik kitle örgütlerinin, velilerin görüşleri alınmadan, antidemokratik bir biçimde Meclis’e sunulan ve şimdi Meclis Genel Kurulu’na gelmesi beklenen 4+4+4 kanun teklifine karşı AKP Hükümeti’ni uyarıyoruz ve 15 Mart Perşembe günü sevk alarak tüm yurtta sokağa çıkıyoruz!

Eğitim Sen olarak, Meclis’e sunulan teklifin toplumsal taleplerden uzakta, AKP’nin siyasal ve ideolojik ihtiyaçları doğrultusunda hazırlandığını dile getirerek Meclis Genel Kurulu’na gelmeden geri çekilmesi için mücadele ettik ve hükümeti bu konuda uyardık. Ancak tüm uyarılarımıza ve itirazlarımıza rağmen ‘ben yaptım oldu’ anlayışından vazgeçmeyen AKP, teklifi komisyondan geçirdi.

Eğitim Sen, teklifin geri çekilmesi için verdiği mücadeleye devam ediyor. 15 Mart Perşembe günü hükümeti son kez uyarmak üzere tüm yurtta sokağa çıkıyor; geleceğine sahip çıkan herkesi eylemimize destek vermeye çağırıyoruz!”

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*