Anasayfa » GÜNDEM » Edirne’de kömür madeninde göçük

Edirne’de kömür madeninde göçük

Yine bir iş cinayeti daha katil burjuva yine can alöaya bugunde devam etti maden ocaklarında ışçi saglıgın ve iş güvenligin hiçe sayıldıgı maden ocaklarında her gecen gün iş cinayetleri artmaya devam ettigi kapitalist sermayenin karlılıgının arttıhı bir günde yine bir iş cinayeti edirne maden ocagında bir işçi hayatını kaybetti.
Madenlerde alınmayan işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemleri nedeniyle Edirne’nin Kesan İlçesi’nde bir kömür madeninde meydana gelen göçükte vardiya çavuşu 41 yaşındaki Aydın Demirbaş yaşamını yitirdi.
İş cinayeti, saat 13.15 sıralarında, Keşan’a bağlı Paşayiğit Mahallesi’ndeki bir kömür madeninde meydana geldi. Öğle yemeğine gelmeyen işçileri kontrol etmek için kömür madenine giren vardiya çavuşu Aydın Demirbaş, 250 metre derinlikte oluşan göçük altında kalarak ağır yaralandı.
Toprak altında kendisini fark eden işçiler tarafından çıkartılan Demirbaş, ambulansla Keşan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Aydın Demirbaş, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Demirbaş’ın cansız bedeni otopsi için hastane morguna konuldu.

Kahrolsun ücretli kölelik düzeni

Yasaşın proletarya sosyalizm

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*