Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Doğal gaz patladı

Doğal gaz patladı

Kış aylarıyla birlikte gelmeye başlayan doğal gaz faturalarıyla birlikte, sosyal medyaya da yansıyan tepkiler büyüyor.

Ortalama bir apartman veya site dairesine gelen aylık doğal gaz faturası, 600-800 lirayı buluyor.

Kapitalist devlet, geçen yıl Ağustos ve Eylül aylarında üst üste ağır zamlarla doğal gaza toplam yüzde 32 zam yapmıştı. Son iki yılda doğal gaza yapılan zamlar, yüzde 64’ü, yüzde 18 KDV ile birlikte, yüzde 75’i buldu.

Ev kirasını aratmayan fahiş doğal gaz soygunu, asgari ücretin 3’te birini aşıyor. Bir işçi konutunda, sadece akşamları bir odanın kaloriferi ancak soğuğu kıracak kadar çalıştırılıyor. Artık çay kısık ateşte sıcak tutulmayıp soğuk içiliyor. Doğal gaz faturalarını ödeyemeyip doğal gazı kesilen konutların sayısı hızla artıyor.

Kocaeli’nde doğal gaz sayaç okuma, açma kapama işinde çalışanlar doğal gaz paralarını ödeyemeyen işçi ve emekçilerin kullandıkları yöntemleri anlattılar. Buna göre doğal gaz saatini söken, kullanılmaz hale getiren, doğal gaz saatinde oynama yapan, saatin okunmasını engellemek panonun önüne engeller koyan, bahçe kapısını kilitli tutan, kapıya sayaç okuyanların girmemesi için köpek bağlayan, sayaç okuyuculara özel mesaj yazanların sayısı çok artmış durumda.

Yoksullaşma ve sefalet birikimi büyüyor.

Doğal gaz patladı. Yakında başka şeyler de patlayacak!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*