Anasayfa » GÜNDEM » DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tezkereye karşı sokağa çıkacak

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tezkereye karşı sokağa çıkacak

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, Mecliste 2 Ekim Perşembe günü görüşülecek Irak ve Suriye tezkeresine karşı 2 Ekim Perşembe günü tüm Türkiye’de alanlarda olacak.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipler Birliği (TTB), Mecliste 2 Ekim Perşembe günü görüşülecek Irak ve Suriye tezkeresine karşı 2 Ekim Perşembe günü tüm Türkiye’de alanlarda olacak.

Ortak basın toplantısı düzenleyen emek ve meslek örgütleri, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) katliamlarına maruz kalan Ortadoğu halklarının yanında, savaş tezkeresinin karşısında olduklarını belirttiler.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen, TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı ve TTB Merkez Konseyi Üyesi Hüseyin Demirdizen dün TMMOB binasında ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Hükümetin “savaşa hayır” diyen halkların sesini duyması için 2 Ekim’de alanlarda olacaklarını söyleyen TMMOB Başkanı Soğancı, bugün Kobanê’de sadece Kürt halkının değil, bütün insanlığın varlık yokluk mücadelesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Hükümete Irak ve Suriye’de savaş yetkisi verecek bir tezkereye kesin olarak karşı olduklarını söyleyen Soğancı, “Haktan, özgürlükten, eşitlikten, barıştan yana olan bütün Türkiye halkını da bize destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

imctv

Bir yorum

  1. TBMM’ye gönderilen Irak ve Suriye tezkeresini protesto etmek için bu akşam (Çarşamba) saat 18:30’da Taksim Tünel Meydanı’ndan Galatasaray Lisesi’ne yürünecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*