Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Direnişteki Güvenlik İşçisi Eyleme Çağırıyor

Direnişteki Güvenlik İşçisi Eyleme Çağırıyor

Çankaya Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Düzey Koruma Güvenlik Eğitim Hizmetleri LTD.ŞTİ’de taşeron güvenlik işçisi olarak çalışan Ömür Tekin sendikal faaliyetlerinden dolayı işten atılmıştı. Direnişine devem eden Tekin cumartesi günü saat 17.30’da Yüksel Caddesi’nden direniş alanı olan Çankaya Belediyesi önüne bir yürüyüş gerçekleştirecek.

Yürüyüşün ardından Çankaya Belediyesi önünde bir oturma eylemi gerçekleştirecek olan Tekin Ankara’daki tüm işçi ve emekçileri ve duyarlı kurumları direnişine destek vermeye çağırıyor.

İşçi Meclisi ve Sınıfsız okurları olarak da direnişçi güvenlik görevlisi Ömür Tekin’e bir ziyaret gerçekleştirildi. Bu ziyaret yapılan sohbette  işçi sınıfına yönelen taşeronlaştırma saldırısından, sarı sendikaların bu saldırlara karşı sessiz ve kaçamak tutumlarından ancak buna rağmen işçi ve emekçilerin haklarını almak için yürüttüğü mücadelelerden bahsettik. Tekin sohbet sırasında “taşeronluk sisteminin en büyük mağdurlarından birinin güvenlik görevlileri olduğu ve sektörde bulunan 600.000 civarındaki işçinin örgütlenmesi sayesinde işçi sınıfı içinde büyük bir dinamiğin oluşacağına” vurgu yaptı. Tekin bu alanda faaliyet yapmanın öneminden bahsetti. Mevcut sendikal anlayışların taşeron işçileri örgütlemek konusunda mızmız ve yetersiz olduğunu dile getirdi. Tekin Çankaya Belediyesin’de beş aydır örgütlenme çalışması yürütüldüğünü birçok zorlukla karşılaşıldığını dile getirdi. Tekin güvenlik işçileri içerisinde bu örgütlenmenin taşeron işçiler içerisinde örgütlenmek ve güvencesiz, esnek çalışma  mücadelesinde bir dinamik olacağını söyledi. Direnişinin hiç örgütlenemez denilen bir sektörde olmasının bile bir kazanım olduğunu söyleyerek sohbeti sonlandırdık.

Ankarada’ki tüm Devrimci Proletarya ve Sınıfsız okurlarını cumartesi günkü eyleme çağırıyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*