Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Direnişçiler mahkemeye sevk edildi,13 direnişçi tutuklandı

Direnişçiler mahkemeye sevk edildi,13 direnişçi tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da yapılan ikinci dalga operasyonunda gözaltına alınan 23 direnişçinin savcılıkta ifadeleri alındı. Savcılıkta ifadelerin alınması saat 18:00’e kadar sürdü. Direnişçilerin avukatları savcının, 4 direnişçiyi adli takip şartı ile serbest bırakılması, 19 direnişçinin ise tutuklanması talebi ile mahkemeye sevk ettiğini açıkladılar. Avukatlar yaptıkları açıklamada mahkemenin geçen sefer olduğu gibi yine sabaha kadar sürebileceğini, gözaltındaki direnişçilerin morallerinin yerinde olduğunu belirttiler.

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri’ adına da saat 18:00’da Adliye önünde bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada; gözaltı saldırılarının AKP hükümetinin halk ayaklanması karşısında duyduğu korku ve öfkenin bir göstergesi olduğu ifade edilerek, gözaltıların derhal serbest bırakılması istendi.

Adliye önünde bekleyiş forum ile devam edecek.

Sabaha kadar süren mahkeme sonucunda 13 direnişçi tutuklanırken, 10 direnişçi ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Son tutuklananlarla beraber Ankara’da tutuklanan direnişçi sayısı 36 oldu.

Tutuklananların isimleri ise şöyle; Deniz Can AYDUN, Erdem ALTUNKAYA, Hasan KOÇ, Mert ARSLAN, Murat BOZKURT, Sıla UZUNPINAR, Taner AKA, Ulaş KAMAN, Cihan AĞTAŞ, Yener ÇIRACI, Yusuf B. ÖZKAN, Sercan ULU, Yadigar VURUŞANER.

2013-06-27 18.29.37

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*