Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Direnişçi işçilerle dayanışma konseri

Direnişçi işçilerle dayanışma konseri

Enerji Sen’de örgütlendikleri için işten atılan BEDAŞ  işçiler ile dayanışma gecesi yapıldı.
20 Temmuz Cuma günü yapılan dayanışma ve moral gecesinde buluşan direnişçi işçiler direnişlerinde kararlı olduklarını bir kez daha gösterdiler.

Etkinlik katılımcı işçi ve emekçilerin selamlanması ve sloganlarla başladı.  Açılış konuşmasını Enerji Sen başkanı Kamil Kartal yaptı.  Kartal kısa konuşmasında; “Siyasal iktidarın Kürtlere uyguladığı zulme, işçi sınıfına dönük baskılara, hakkını arayana, gazeteciye, aydınlara dönük baskılara inat hakkımızı ve adaleti arayacağız” dedi.

“Üretim ilişkilerinin” taşeronlaştırma uygulamalarıyla değiştirilmek istendiğini belirten Kamil Kartal, Adana ve İstanbul’daki direnişle bu saldırılara karşı duracaklarını vurguladı. Direnişçi işçiler adına konuşma yapan komite üyesi birkaç işçi ise “61 gündür direniyoruz, yalnız değiliz. Bir kişi bile kalsak haklarımızı kazanacağız. Bizler örgütlendiğimiz ve örgütlediğimiz için işten çıkarıldık. Ücretlerimizi ve yasal haklarımızı talep ettiğimiz için işten çıkarıldık. Taşeronlaştırmaya ve köle gibi çalıştırılmaya karşı çıktığımız için işten cıkarıldık. Yılmadık. Bizler BEDAŞ’ı işgal edenleriz. Boğaz köprüsünün trafiğini kesenleriz. Gün gelecek meclisin elektiriğini de keseceğiz ve o meclisten işçiler aleyhine çıkacak her yasayı engelleyeceğiz” dedi.

Ayrıca, bizlere diz çöktürmek isteyenlerin bunu başaramayacaklarını, arkamızdaki bu destek sürdükçe kendilerine asla diz çöktüremeyeceklerini ve direnişlerini zaferle sonuçlandıracaklarını belirtti.

Özellikle Gazi Mahallesi’nden işçi ve emekçilerin katıldığı gecede Kardeş Türküler, İlkay Akkaya, Pınar Aydınlar ve Apolas Lermi sahne aldı. Dayanışma konseri “Direne direne kazanacağız”, ” Biz haklıyız biz kazanacağız” sloganlarıyla sona erdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*