Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Direnişçi Galvaniz İşçileri; Mücadelemiz Devam Edecek.

Direnişçi Galvaniz İşçileri; Mücadelemiz Devam Edecek.

Direnişçi galvaniz işçileri, işyeri önündeki eylemlerini sonlandıracaklarını ama OSTİM’de yaşanan işçi sağlığı ve güvenliği başta olmak üzere yaşanan sorunlara karşı mücadele içerisinde olacaklarını açıkladılar.

İşçilerin kamuoyuna yaptıkları açıklamayı yayınlıyoruz.

”İşten atıldığımız Taşgök Galvaniz başta olmak üzere OSTİM’de faaliyet gösteren galvaniz atölyelerindeki sağlıksız çalışma koşullarını teşhir etmek ve emeğimizin karşılığı olan olan kıdem ve ihbar tazminatlarımız başta olmak üzere haklarımızı gasbettirmemek için 20 Kasım tarihinde işyeri önünde başlattığımız direnişimizi 1 Aralık 2012 Cumartesi günü yapacağımız basın açıklaması ile sonlandırıyoruz.

Biz sadece kendimiz için direnmedik. Direnişimiz belli kazanımları da beraberinde getirdi. Direnişimin basıncı ile işten atıldığımız Taşgök Galvanizde denetimler yapıldı ,cezalar kesildi. Yıllardır takılmayan havalandırma sistemi bir günde takıldı. Diğer galvaniz atölyelerinde işçi sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin alınmasına dönük bazı değişiklikler oldu. Bizim istifa etmemizi söyleyen ve haklarımızı ödeneyeceğini söyleyen patron mücadelemizin kararlılığı karşısında maaşlarımızı, ihbar ve senelik izin ücretlerimizi ödemek zorunda kaldı. Yapacağımız basın açıklamasında direnişimizin bir değerlendirmesini de yapacağız.
Başta OSTİM işçileri olmak üzere, basın emekçilerini ve duyarlı kamuoyunu yanımızda görmek istiyoruz.”

BASIN AÇIKLAMASI
TARİH: 1 ARALIK 2012 C.TESİ
SAAT: 12:30
YER: 56.SK. NO:110 OSTİM
Taşgök Galvaniz Önü

İşten atılmalar yasaklansın.
Patronların keyfi uygulamalarına son.
Kazanılmış haklarımız gasp edilemez.
Güvenceli iş, sağlıklı çalışma koşulları istiyoruz.

Direnişçi Taşgök İşçileri
Şaban ÇETİN TEL: 0506 473 94 20
Muzaffer AŞÇI TEL: 0553 398 35 55

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*