Anasayfa » GÜNDEM » Devrimci, demokratik, duyarlı kamuoyuna çağrımızdır!

Devrimci, demokratik, duyarlı kamuoyuna çağrımızdır!

Dışarıda stadyumları, okulları, sokakları, meydanları, dağları, sanayi havzalarını, hatta evlerin içini dahi gözetim altına alıp, izleme ve dinleme merakında olan, her itirazı polis şiddetiyle bastırmaya çalışan AKP hükümeti, içeride ise havalandırma çatılarına yerleştirdiği kameralarla röntgencilik yapmaya, yaşamımızı gözetim ve denetim altında tutarak tecriti koyulaştırmaya girişmiştir

Devrimci tutsakları hücrelere sokup, tecrit-tredman zulmüne tabi tutarak ideallerinden ve kimliklerinden soyunduramayan egemenler; şimdide havalandırma çatılarına, havalandırmayı ve hücrelerin yatakhane bölümünü görecek şekilde kameralar yerleştirerek, tecriti yaşamımızın her anına yayarak en mahrem an ve alanlarımızı bile gözetime alarak bu amacına ulaşmaya çalışmaktadır. Bu uygulama her şey bir yana röntgenciliktir, tacizdir. İnsanların spor yapmasını, volta atmasını, sohbet etmesini, gülmesini, ağlamasını, yatıp-kalkmasını, sözün kısası yaşamının her anını izlemek ahlaki bir soruna işaret etmektedir. Egemenlerin ve tecrit sisteminin yaşadığı çürümeyi göstermektedir.

Bunu ilgililere defalarca ifade etmemize rağmen yanıtsız bırakıldık. Son aşamada fiilen çözme girişimlerimiz ise saldırıyla karşılandı. 4-5-6 Kasım günlerinde uygulamaya konan kamera sistemini etkisiz hale getirmek için harekete geçtiğimizde (kameraların objektiflerini boyamak, kapatmak, yönünü değiştirmek, ya da kırmak gibi) hapishane idaresi tarafından hücrelere baskınlar düzenlendi. Tüm devrimci tutsaklar tek kişi kalacak biçimde hücrelere dağıtıldı. 24 saat boyunca havalandırma kapıları açılmadı. Yiyecek, giyecek, içecek, temizlik malzemeleri gibi temel insani gereksinimleri karşılanmadı. Hücrelere düzenlenen baskınlar sırasında ve sonrasında bir çok arkadaşımız darp edildi. Halil Şahin adlı arkadaşımız yüzü-gözü morartılana kadar dövüldü. Arkadaşımızın işkenceyi belgeletmek için revire çıkma talebi reddedildi. Erol Zavar adlı arkadaşımız saldırı sırasında ve sonrasında astım ve kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Yeni ameliyat olmuş ve yaralı olan Hüseyin Özarslan ve Serdar Polat arkadaşlarımız kendilerine bakamayacak durumda olmalarına rağmen ısrarla tek tutuluyor. Dahası sohbet spor gibi etkinlikler iptal edilip, bu ağırlaştırılmış tecrit uygulamasının dozu arttırılarak yaşamımız cehenneme çevrilmek isteniyor.

Devrimci tutsaklar olarak, bu pervasız saldırganlığa boyun eğmeyecek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da siyasi ve insani kimliğimizi korumak için direneceğiz. Tüm duyarlı, devrimci,demokrat kişi ve kurumları bu süreçte yanımızda görmek istiyor; özünde insan onurunu ve devrimci idealleri hedefleyen bu saldırganlığa karşı harekete geçmeye, sesimize ses katmaya çağırıyoruz.

Sincan 1 Nolu F Tipinden KDÖ, DHKP-C, MLKP, TKP/ML, Direniş Hareketi davaları tutsakları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*