Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Devlet ve çetelerine teslim edilen bir Efrin özgür olamaz

Devlet ve çetelerine teslim edilen bir Efrin özgür olamaz

Faşist sermaye devleti destekli ÖSO, DAİŞ-El Kaide çeteleri Efrin’e saldırılarının 58. gününde kent merkezini işgal etti. Kent merkezinde büyük bir yıkım görüntüleri geliyor.

ANF son 3 günde hastane, araç konvoylarının bombalanması ile kadın ve yaşlıların bulunduğu 300 sivilin katledildiğini ve bir etnik temizlik yapıldığını duyurdu.

Bölgede derinleşen kriz sarmalı günbegün yıkıma dönüşürken, emperyalist kapitalist güçler arasında artan gerilim, bir dünya savaşı tehditini arttırıyor. Kürt halkı üzerinden dönen kirli pazarlıklar sonucu Rusya’nın hava sahasını açması, ABD’nin İran, Esad dışındaki Türkiye seçeneğine yeşil ışık yakması aslında PYD üzerinde tanpon görevi etkisi yarattı. Kürt halkının yalnız kalması, bölgedeki müttefiklik ilişkilerinin karmaşıklaşması, bulanıklaşması,  PYD’nin son 1 haftadır farklı bir stratejik politika izlemesi, Efrin çevresinden geri çekildiği ve son olarak şehirde sokak savaşlarına girmediği  ve bir direnişe girişmediği görülüyor. Türkiye’ye teslim edilen bir Efrin özgür olamaz.

Bölgedeki gerçek güç ve çözüm, kapitalist işgalci haydutlara karşı, bölgedeki işçi, yoksulların birliği halkların kardeşliği mücadelesini büyütmek…

İçerde, dışarda Kürt halkına özgürlük,
bölge halkları ve işçileri arasındaki yayılmacı, işgalciliğe ve kapitalist savaşlara karşı işçilerin birliği halkların kardeşliği!

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*