Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Cumartesi 16.00′da Saraçhane’de

Cumartesi 16.00′da Saraçhane’de

Filistin İçin İsrail’e Karşı Boykot Girişimi, Türkiye-İsrail arasındaki daha önceden imzalanan 12 askeri anlaşmanın iptal edilmesi talebiyle Cumartesi 16.00’da Saraçhane Parkı’nda bir eylem düzenliyor.

İsrail’in son saldırılarında 2000 filistinli yaşamını yitiriken onbinlerce filistinli evsiz kaldı. Binlercede yaralı var. Boykot girişimi 2009’dan bu yana BDS kampanyasının Türkiye ayağını örgütlüyor. Boykot Girişimi Beyoğlu, Kadıköy ve Ankara’da kitlesel eylemler düzenleyerek Türkiye-İsrail arasında askeri ve ekonomik alandaki ikili ilişkilerin kesilmesini talep eden, bir dilekçeyide meclise iletti.

Boykot Girişimi, “Filistin’e Özgürlük İsrail’e Boykot” demek için 16 Ağustos Cumartesi günü 16.00’da Saraçhane Parkı’nda bir kez daha bir araya geliyor. Eylemde Burjuva iktidarının Türkiye-İsrail arasındaki 12 askeri anlaşmayı iptal etmesi talebi haykırılacak.

Girişim’in çağrısında şu şekilde:

“Filistin halkının yalnız olmadığını göstermek ve Filistin’e Özgürlük, İsrail’le Olan Tüm İlişkiler Kesilsin talepleriyle bir kez daha sokağa çıkıyoruz. Başta askeri anlaşmalar olmak üzere tüm ilişkilerin kesilmesi için ses yükseltmeye ve eylemimize katılımınızı bekliyoruz.”

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*