Anasayfa » BASINDAN » Cizre’deki Olaylara İlişkin YDG-H Ve YDG-K Açıklaması- ANF

Cizre’deki Olaylara İlişkin YDG-H Ve YDG-K Açıklaması- ANF

Cizre ilçesinde Hüda-Par üyelerinin, saldırıları ile başlayan ve 3 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan olaylara ilişkin YDG-H ve YDG-K yazılı açıklama yaptı. Açıklamada “Her yer Cizre her yer direniş, büyüyen serhildan özgürleşen Kürdistan olacak” sloganı ile serhildanı yaymaya çağrısında bulundu.

YDG-H ve YDG-K sözcülüğü, Şırnak’ın Cizre ilçesinde Hüda-Par üyelerinin, saldırıları ile başlayan ve 3 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan olaylara ilişkin yazılı açıklama yaptı. Maraş katliamı ve Roboski katliamın yıl dönümün de olması devletin hala bu yöntemlerde ısrar ettiğini belirtilen açıklamada, “Yurtsever Kürdistan halkı 27. 12. 2014 sabahı gelişen saldırıyı hiç kimse Hizbul-kontra ve Hüda-Par olarak yansıtmaya kalkmasın zaten bu çete gruplarını Cizre’de 20 evleri var bunlar halka saldırı girişimi yapacak güçleri ve cesaretleri de yok. Bu isim öncülüğü ile geliştirilmek istenen devlet katliamıdır. Bütün Cizre halkı son bir haftadır kaymakam tarafından tehdit edilmekte idi. Halkın kendi öz gücü ile savunduğu mahallere ne pahasına olursa olsun gireceğini belirtiyordu hata hava destekli operasyon tehditlinde bulunuyordu. Bunun kirli maskesi Huda par olabilir fakat asıl saldırı devletin kirli bir planıdır olduğu açıkça göstermektedir.

Bütün kamuoyu bilsin ki Hüda-Par’ın elinde zırhlı kirpi araçları, akrepleri ve panzerleri yok ancak gelişen saldırı bu araçlar öncülüğün de olmuştur. Bu kadar planlı ve örgütlü saldırıya YDG-H ve YDGK halka öncülük etmiş ve büyük bir halk serhıldanına dönüşmüş durumda ve değil geri adım atma direnişi geliştirip tüm Kürdistan’a yayma sözü veriyoruz. Şehit yoldaşımızın anısına ancak bu şekilde cevap olabiliriz” denildi.

Serhildanı yaymaya çağrısında bulunan açıklamada “Tüm Kürdistan gençliğini her yer Cizre her yer direniş, büyüyen serhıldan özgürleşen Kürdistan olacak sloganı ile serhıldanı yaymaya çağırıyoruz. Direnen gençlik, özgürleşen alanları, özgür Kürdistan ve özgür Önderlik hedefi ile alanlarda olmalıdır” diye belirtildi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*