Anasayfa » GÜNDEM » Cizre’de 14 yaşındaki çocuk katledildi

Cizre’de 14 yaşındaki çocuk katledildi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde mahalle aralarında açılan hendeklerin bugün kapatılmasının ardından polisler zırhlı araçlarla Cudi mahallesine girdi. Burada etrafa rastgele ateş açan polisler, evinin yanında bulunan ve boya-badana işinde çalışan 14 yaşındaki Ümit Kurt’u öldürdü.

Cizre’de Nur ve Cudi mahallelerinde polis sasldırılarını önlemek amacıyla hendekler kazılarak barikatlar kurulmuştu. Belediye eşbaşkanları ile Emniyet müdürlüğü arasında yapılan toplantı sonucunda keyfi gözaltı ve ev baskınlarının olmayacağı sözünün verilmesi sonrasında belediye ekipleri iş makineleriyle hendekleri bugün kapattı.Hendeklerin kapatılmasından sonra polisler daha önce giremedikleri mahallelere zırhlı araçlarla girdi. Cudi Mahallesine giren ve rastgelen zırhlı araçlardan ateş açan polisler birçok kişinin yaralanmasına neden oldu.

Rastgele açılan ateş sonucunda yaralanan Ümit Kurt Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kurt, tüm çabalara rağmen yaşamını yitirdi.Polis 14 yaşındaki bir çocuğu daha katletti.

Cudi mahallesinde gençlerle polisler arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 4 kişi yaralandı. Yaralılar Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, mahallede çatışmalar sürüyor.

ümitkurt

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*