Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Cizre ve Silopi’de Katliam Hazırlığı

Cizre ve Silopi’de Katliam Hazırlığı

Türkiye kapitalist devletinin Kürdistan’da sürdürdüğü sokağa çıkma yasağı ve katliamlara rağmen kürt gençleri ve kürt halkının direnişi karşısında çaresiz. Bu nedenle günlerdir Cizre ve Silopi’ye yoğun bir askeri sevkiyat yapılıyor. Bu sevkiyatların ardından bugün sabah saatlerinde Cizre ve Silopi’de görev yapan öğretmenlere süresiz izin verilerek kenti terketmeleri istendi. Ayrıca öğrenci yurtları boşaltılarak eğitime ara verildi.

Cizre ve Silopi’de öğretmenlere cep telefonu üzerinden gönderilen mesajlarda okulların süresiz tatil edildiği belirtildi. Ayrıca tüm öğrenci yurtları Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından boşaltıldı.

Öğretmenlere gönderilen mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Merkez okullarında görev yapan öğretmenler 14,15,16 12/12/15 tarihlerinde hizmetçi eğitime alınacağından belirtilen tarihlerde okullar tatil edilmiştir. İş kur personelleri belirtilen tarihlerde okullarda hazır tutulacaktır. Okullarda bulunmayan personellerin işlerine son verilecektir.”

Şırnak kaymakamlığı hastanelere yazı yazarak hastane personeli ve hastanelerin hazır tutulması talimati verdi. Bu yaşanan gelişmeler Türkiye kapitalist devletinin Cizre ve Silopi’de katliam hazırlığı yaptığı kuşkusu yaratıyor. Cizre’de polis rast gele sağa sola gaz bombası atıyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*