Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Bir kadın işçi daha direnişte

Bir kadın işçi daha direnişte

Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel başkanı olur olmaz Ankara Beysukent’te bulunan evine giden yolu genişletmek için gecekondu yıkarak bir aileyi mağdur etmişti. Aile de bu mağduriyete karşı mahkeme ye başvuracağını belirtmişti. CHP’li Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da işçi emekçi düşmanı icraatlarını sürdürüyor.

Orta sınıfın hızla erdiği şu günlerde Necatibey caddesi üzerinde kağıt ve matbaa malzemeleri satan bir işletme Çankaya Belediyesi tarafından çok komik bir gerekçeyle mühürlemiştir.

17.04.2009 tarihinden beri işyerinin önüne pankart asarak bekleyen işçi Sebahat Erdoğan’a göre yan işletmecinin sahibi Çankaya Belediyesi aracılığıyla kendi işyerinin alanını genişletmek için çalıştığı işyeri mühürletti.

Ekonomik krizin de çok kötü etkilediğini söyleyen Sebahat Erdoğan işini kaybetme durumunun psikolojisini kötü etkilediğini, kadın olarak da bu durumdan daha çok etkilendiğini söylüyor. Ruhsatı iptal ettiren Çankaya Belediyesi ve mülk sahibi ile hukuki süreç devam etmekte. İşçi Sebahat Erdoğan işletme önünde direnişini sürdürüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*