Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » ÇHD’li Avukatlardan Basın Açıklaması

ÇHD’li Avukatlardan Basın Açıklaması

Çağdaş Hukukçular Derneği Ankara Şubesi bugün saat 18:00 de Sakarya Caddesinden Yüksel Caddesine tutuklu avukatların serbest bırakılması için bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Tutuklu avukatların fotoğraflar ve meşalelerle yapılan yürüyüşte “Devrimci Avukatlar Onurumuzdur”, “Tutsak Avukatlar Serbest Bırakılsın”, “ÇHD Susmadı Susmayacak” sloganları atıldı.

Yüksel Caddesi’ne gelindiğinde ÇHD adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Siyasal iktidara mevcut ekonomik ve siyasal sisteme muhalif olduğu için mahkemelerde, karakollarda, sokaklarda haksızlığa uğrayan, işkence gören, cezaevlerine atılan ve öldürülen müvekkilerinin avukatlığını yaptığı için bugün çok sayıda avukat yargılanıyor, cezaevlerinde tutuluyor mesleği yapması engelleniyor.

Dalga dalga yayılan operasyonların başında söylemiştik; SAVUNMAYI SAVUNUYORUZ! Geldiğimiz noktada kararlılığımızdan inancımızdan hiçbir şey kaybetmedik.

Sizlerinden bildiği gibi; Genel Başkanımız İstanbul Şube Başkanımız, Ankara Şube yöneticimizin de içinde bulunduğu 9’u tutuklu 22 üye mesletaşımızın yargılandığı davanın ilk duruşması 24-25-26 Aralık 2013 tarihleri arasında İstanbul/Silivri Hapishane Yerleşkesi Duruşma Salonu’nda başlıyor.

Tüm duyarlı kamuoyuna davaya destek ve katılım için çağrı yapıyoruz.

Avukatların; siyasal iktidarlar, yargı bürokrasisi ve polis karşısında yalnız olmadığını 24-25-26 Aralık’ta Silivri Duruşma Salonunun içinde ve önünde bir kez daha göstermeliyiz.

Yargılayanları yargılamak için hep birlikt orada olacağız.

Tutsak Avukatlara Özgürük!”

Fotoğraf0672

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*