Kardioloji servisinden grev sözcüsü, Dr.Stephan; “Kardiolojiden arkadaşlarım, şunu söylüyorlar, hastalarımızın ve bizim ritmimizi bozuyorsunuz. Olağan olan hiç bir ritmik atışımız kalmamıştır. Ve siz kasalarınızı doldurdukça bizim kalp atışlarımız hızlanıyor ve grevden başkaca da tedavi için yazılacak reçete bilmiyoruz artık. Bizi yakmaya bu şekilde devam ederseniz, üzgünüm ama siz de bizimle yanarsınız ve Charite artık sahte barış ortamına tahammül etmeyecek… ya hemen şimdi personel sorununu çözersiniz ya da greve katlanırsınız.”

Başka bir nedenle Berlin’de bulunan, Uluslararası Yoksulluk ve Sağlık ekibinden bir grup da eyleme katıldı. Brezilya, Yunanistan, İspanya ve Kenya´dan gelmiş olan heyet destek ve dayanışma mesajlarını paylaştı.

Vivantes Hastanesi’nden eyleme katılan bir grup adına yapılan açıklama da; “Önceki grevde grev hazırlığı yapamamıştık ama bu sefer biz de tarif sözleşmemizi hazırladık ve hep beraber daha güçlü olacağız, sizin mücadeleniz bizim için de motive edici oldu ve biz de yapabiliriz. Özgüvenimiz oldu. Bu gün buraya pek çok arkadaşımız gelmek istiyordu ama bizde de personel eksikliği engel oluşturdu, hepsinin dayanışma selamları var.”

Mesajlar ve konuşmalar, oldukça coşkuyla karşılandı. Kampüs içinde yapılan yürüyüş esnasında camlardan slogan ve alkışlarla mesaide olanlar eyleme desteklerini gösterdiler.

Grevin tarihi henüz açıklanmadı fakat eylemden sonra işyerinde yapılacak toplantı sonrası belirlenecek.

Protest von Personal der Charité in Berlin für bessere Personalausstattung