Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Cezaevlerinden bir ölüm daha!

Cezaevlerinden bir ölüm daha!

Türkiye’de son 10 yılda 1768 tutuklu ve hükümlü cezaevlerinde hastalıktan, tedavisizlikten, işkence ve tecrit koşullarından yaşamını yitirdi. Şu an hapishanelerde 240’ın üzerinde ağır hasta tutuklu ve hükümlü bulunmakta.

Bu listeye bugün bir yeni hasta tutsak daha eklendi, 20 yıldır çeşitli cezaevlerinde tutuklu olan Latif Badur yaşamını kaybetti.

Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde yatan ve vucudu % 90 iş göremez durumda olan siroz, tüberküloz ve kanser hastası 20 yıldır tutuklu Latif Badur’a ancak hastalığının son evresinde, “cezaevi koşullarında yaşamını sürdüremez” denilmişti.

Bir ay önce Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nden Balcalı hastanesine sevk edilen Latif Badur, 2 aya yakın süredir de Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde mahkûm koğuşunda tedavi altına alınmıştı. Kanser, siroz ve tüberküloz hastası olan Badur’un durumuna ilişkin Balcalı Hastanesi’nin savcılığın talebi üzerine hazırladığı ön rapor, Adalet Bakanlığı’na gönderilmişti.

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde oğluyla yaptığımız görüşmede oğlu doktorunun “yapacak bir şeyimiz kalmadı, her an kaybedebiliriz, hazırlıklı olun” dediğini belirtmişti.

Bu sabaha karşı tedavi gördüğü Balcalı hastanesinde yaşamını yitiren Latif Badur otopsi yapılmak üzere Adana adli tıp kurumuna kaldırıldı.

Sabah saatlerinden itibaren cenazeyi almak için adli tıp kurumunun önünde beklendi. Öğleden sonra yapılan işlemlerinin ardından Latif Badur’un cenazesi defnedilmek üzere memleketi Mardin’in Midyat ilçesine gönderildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*