Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Ceylanpınar’da Yine Havan Topu

Ceylanpınar’da Yine Havan Topu

Türkiye sınırındaki Serêrekaniyê kentinde yoğunlaşan çatışmalar devam ederken Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde de havan mermileri düşmeye devam ediyor.

PYD ve El Nusra güçleri arasında yaşanan çatışmalarda El Nusra çetesinin attığı havan topunun Ceylanpınar’da bir eve düşmesi sonucu bir kişi yaşamını yitirmişti.

İslamcı çetelerin Rojava’ya saldırısı devam ederken her gün Ceylanpınar’a bombalar düşmeye devam ediyor. El Nusra çetesinin attığı havan topu dün yine Ceylanpınar’da bir eve düştü. Havan topunun düştüğü sırada evde kimsenin bulunmaması can kaybını engelledi. Havan topunun düştüğü evden sarı dumanlar çıkması ve eve girenlerin kusarak çıkması El Nusra çetesinin kimyasal kullandığı kaygıları uyandırdı. Havan topunun düştüğü evin önünde toplanan Ceylanpınar halkı çetelerin Rojava’ya saldırılarını protesto etti.

Esad yönetiminin Suriye de kimyasal silah kullandığı iddialarıyla Suriye’ye müdahale etmek için can atan Türkiye burjuvazisi El Nusra çetesinin Rojava’da Kürtlere karşı kimyasal silah kullanıldığı kaygılarına sessiz kalarak dış politikada iki yüzlülüğünü ortaya koymuş oluyor. Kürt sorununda sıkışan Türkiye burjuvazisi bir yandan Rojava ile Türkiye arasına duvarlar örerek Rojava’yı yalnızlaştırmaya çalışırken bir yandan da desteklediği El Nusra çetesi Rojava’ya saldırmaya devam ediyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*