Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Ceyhan ‘da Çamurlu Yol Eylemi
Adana'nın Ceyhan ilçesinde 3 dönemdir Belediye Başkanlığı yapan MHP'li Hüseyin Sözlü'nün Kürt emekçilerin yaşadığı Esentepe mahallesindeki çamurlu yollara sessiz kalması protesto edildi.

Ceyhan ‘da Çamurlu Yol Eylemi

Adana ‘nın Ceyhan İlçesinde 3 dönemdir MHP ‘den Belediye Başkanlığı yapan Hüseyin Sözlü Esentepe Mahallesinin çamurlu yol sorununa karşı yapılan başvurulara sessiz kalmaktadır. Ceyhan ‘da park ve bahçe işleri ile uğraşırken Kürt emekçi kesimin yoğun olduğu Esentepe mahallesinin yol sorununu çözmek için bir girişimde dahi bulunmaması ve son yağışlarla birlikte Esentepe Mahallesinin yolları çamurla kaplanması bu sefer isyan ettirdi.

Mahalle sakinleri ve öğrenci velileri defalarca yapılan başvurulara rağmen hala yolların yapılmamasına karşı bu gün bir protesto eylemi gerçekleştirdi. Çocuklarıyla muhtarlık binası önünde toplanan Esentepe Mahallesi sakinleri, yolun asfaltlanması için yaptıkları başvurulara rağmen sonuç alamadıklarını belirterek, yetkililerin bu konuda kendilerine bilgi vermesini istedi.

Mahalle sakinleri, duruma dikkati çekmek amacıyla İhsan Demirtaş İlköğretim Okulunda eğitim gören çocuklarını bugün okula göndermediklerini söylediler. Eylemin sürmesi üzerine polisle birlikte Ceyhan Belediye Fen İşleri Müdürü’de mahalleye gelip “en kısa zamanda yolların yapılması” için söz verse de mahalle sakinleri Belediye binası önüne doğru yürüyüşe geçti. Ancak Emniyet Müdürü tarafından gözdağı verilerek ”Eyleminiz amacına ulaştı. Herkes söylemek istediğini söyledi. Gereken mesaj verildi. Yürümenize gerek yok. Daha fazlasına izin veremem” demesinin ardından, mahalle sakinleri yol sorunun çözülene kadar çeşitli eylemlerimiz sürecek diyerek eylemlerine son verdi.

Adana / Devrimci Proletarya

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*