Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Cansu Kaya Vahşice Katledildi

Cansu Kaya Vahşice Katledildi

Kapitalist sistem kadınları katletmeye devam ediyor. Özgecan’nın vahşice katledilmesine benzer bir cinayette Muğla’da yaşandı. Patriyarkal kapitalist düzen kadınları katlederken failleride aklıyor. Aslında sistem kendi failliğini aklamış oluyor. Muğla’da 18 yaşında ki genç bir işçi kadın olan Cansu Kaya sömürü düzeninin saatlerce çalışmak zorunda bıraktığı vahşet yetmiyormuş gibi aynı düzenin kadına yönelik şiddet ve tecavüzüylede karşı karşıya kalarak yaşamını yitirdi.

AKP hükümeti tarafından daha da büyütülen erkek egemen kafa yapısı bir kadının daha yaşamını yok etti. Muğla’nın Ortaca ilçesinde pazar günü kaybolan ve kendinden 3 gündür haber alınamayan Cansu Kaya bir su kanalına atılmış vahşetin izlerini taşıyan cansız bedeni ile bulundu. Cansu Kaya’nın cinsel saldırıya uğradığı ve ardından vahşice katledildiği ortaya çıktı.

Cansu Kaya, Muğla Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemlerin ardından dün ailesine teslim edildi. Yakınları genç kadını gözyaşları içinde toprağa veridi.

Bir restoran’da çalışan genç işçi kadın Cansu’nun pazar mesai bitimi çalıştığı yerden ayrıldığı. Daha sonrada kendisine ulaşılamadığını belirten yakınları Jandarma ve polise kayıp ihbarında bulundu. 3 Gün boyunca arama çalışmaları devam ederken Cansu’nun ablası kardeşinin cansız bedenini Dalyan mevkiisinde bir su kanalı kenarında buldu.

Muğla Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopside genç kadının cinsel organında ise zorlama tespit edildi ve Kaya’nın boğulduktan sonra suya atıldığı anlaşıldı. Jandarma daha sonra Kaya’nın erkek arkadaşının da aralarında bulunduğu 3 kişiyi gözaltına aldı.

Cansu’nun ailesi yaşanan bu vahşetin karşısında acılı ve tepkili olarak bu vahşeti yapanlar bulunmalı ve en ağır cezayı almalı dedi.

Arzu Kaya yaptığı açıklamada;

“Arkadaşlarımla Dalyan’a gittik. Arkadaşlarımla oluşturduğumuz ekiple, aramaya devam edecektik. O sırada suyun üzerinde hareketsiz duran birini gördük. Dalyan’daki tekneciler, hareketsiz duran kişiyi kıyıya çıkardı. Tanığım tekneci susun deyince o anda anladım sudaki kişi kız kardeşim. Ondan sonrasını hatırlamıyorum. Ben kardeşimin öldürüldüğünden şüpheleniyorum. Faillerinin bir an önce bulunarak adalete teslim edilmesini ve en ağır cezanın verilmesini istiyorum”

Baba Osman Kaya ise şunları söyledi:

“Ben kızımın cinayete kurban gittiğini düşünüyorum. Bize verilen bilgilere göre şu anda 3 kişi sorguya alındı olarak biliyoruz. Eğer onlar değil de bir başkaları ise de bir an evvel suçluların ortaya çıkartılarak adalete teslim edilmesini ve cezalandırılmasını istiyorum.”

Bu ülkede T.C vüzcünün direk devletin ve kapitalist sistemin olduğunu bilyoruz. Kadınlara yönelik her vahşette elini kolunu sallayarak dışarı çıkan katillerin varlığı, adalet sisteminin kimin yanında olduğunu bize gösteriyor. Biz işçi kadınlar, genç kadınlar olarak bu saldırının aydınlatılması için elimizden geleni yaparsak o zaman belki bu kokuşmuş adalette bir nebze olsun yaşanan bu vahşetin ceazası verilir.

cansu-kaya-18062015

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*