Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Çankaya Belediyesi’nde işten atma ve direniş

Çankaya Belediyesi’nde işten atma ve direniş

Çankaya belediyesi’nde taşeron güvenlik işçisi olarak çalışan Güvenlik-Sen ankara temsilcisi Ömür TEKİN geçtiğimiz günlerde işten atıldı. Güvenlik-Sen’in konu ile ilgili yaptığı açıklamayı yayınlıyoruz.

BASINA VE KAMUOYUNA
Çankaya Belediyesine hizmet veren Düzey Koruma Güvenlik Eğitim Hizmetleri LTD. ŞTİ. bünyesinde özel güvenlik işçisi olarak çalışan Güvenlik-Sen Ankara temsilcisi Ömür Tekin işten çıkarılmıştır. Söz konusu taşeron firma baştan sona bir hukuksuzluk örneği sergileyerek şirketin daralmaya gittiğini söylemiş, ihtarda bulunmadan arkadaşımızı işten çıkarmıştır. Sendika olarak şirket ve belediye yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerden olumlu bir sonuç elde edilememiştir. Açık bir şekilde ortadadır ki şirketin bu girişimi sendikal faaliyetimize yönelik bir saldırıdır.

Taşeron sistemi bir kez daha işçi ve sendika düşmanlığını göstermiştir! İşçilerin insana yakışır koşullarda ve güvenceli bir şekilde çalışmaları ancak örgütlü bir mücadele ile mümkündür. Gerek Çankaya Belediyesi, gerek şirket yetkilileriyle yapılan görüşmeler bir kez daha göstermiştir ki işçilerin tek gücü sendikasıdır, kendi örgütlü mücadelesidir! Emek, demokrasi ve toplumcu belediyeden yana olduğunu söyleyen Çankaya Belediyesi, Ömür Tekin’in üst işvereni olmasına rağmen hiçbir gerekçe gösterilmeden işten atılmasına ses çıkarmamıştır. Çankaya Belediyesi de en az taşeron şirket kadar yapılan bu hukuksuzluktan ve vicdansızlıktan sorumludur! Bir insanın çalışma hakkının elinden alınması, yaşam hakkının elinden alınması demektir!

Yapılan bu yanlıştan yol yakınken dönülmesini talep ediyoruz. Ömür Tekin işe geri alınana kadar fiili ve meşru mücadelemizi sürdüreceğiz.
Türkiye işçi sınıfı tarihinde özel güvenlik alanında Ömür Tekin’in başlatmış olduğu bu ilk direniş; dış kapının dış mandalı, patronların maşası olarak çalıştırılan özel güvenlik emekçilerine bir işaret fişeği yakmıştır! İşçilerin kaderini ihale masaları değil, örgütlü mücadelemiz değiştirecektir!

EKMEK KAVGASI VE İNSANCA YAŞAM İÇİN ÖMÜR TEKİN’İN YANINDAYIZ!
YAŞASIN İŞÇİLERİN BİRLİĞİ, YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ!
KORKMA, CESUR OL! GÜVENLİK-SEN VAR!

YER: Çankaya Belediyesi Önü (KIZILAY/SAKARYA)
TA SAAT: 17.00
TARİH: 14 Ocak SALI

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*