Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Cam grevi yasaklandı!

Cam grevi yasaklandı!

Şişe-Cam işçilerinin 24 Mayıs’ta çıkacak oldukları grev Cumhurbaşkanı ve Hükümet kararı ile yasaklandı.

Grev yasağı, toplam Cam grup sözleşmesi kapsamında bulunan ve 6 bin işçinin çalıştığı Trakya Cam San.A.Ş.; Paşabahçe Cam San. ve Tic.A.Ş.; Anadolu Cam San. A.Ş.; Cam Elyaf San. A.Ş.; Anadolu Cam Yenişehir San. A.Ş; Trakya Yenişehir Cam San. A.Ş. ve Şişecam Otomotiv A.Ş ile bunlara bağlı işyerlerini kapsıyor.

Cam işçileri, grevlerine daha çıkmadan sözde “milli güvenlik” bahanesiyle getirilen yasağa ve Kristal-İş bürokrasisinin sessizliğine tepki gösterdi.

Cam işçileri, yasağın İş Bankası’na bağlı Şişe-Cam patronunun Otocam fabrikasının grup sözleşmesinden çıkarılması, sözleşme süresinin 3 yıla çıkarılması ve enflasyon oranında sefalet zammı gibi dayatmaların bir parçası olduğunu düşünüyor.

Sendikanın görüşmeleri sürdürdüğünü ancak hiç bir bilgi vermediğini belirten işçiler, kendi onayları olmadan hiçbir şeye imza atılamayacağını, mücadele kararlı olduklarını vurguluyorlar.

Cam işçilerinden sosyal medya tepkileri:

BUDA DÜN GİRİLEN HABER GREV ERTELEMESİ SURPRIZ DEGIL BIZLER HAZIRIZ ŞİMDİ SENDİKAMIZIN SINIF SENDIKACILIGINI HAYATA GEÇİRME ZAMANI HAYDI DURDURALIM HAYATI…

24.MAYIS.2017 Tarihinde Çıkacağımız Şişecam Grevimiz Bakanlar Kurulu Tarafından 60 gün Ertelenmiştir…
Ekmeğin ve emeğin sömürüsünü yapan İŞVERENE ve YALAMALİGİNİ YAPAN HÜKÜMETE yazıklar olsun…

AK PARTİYE OY VEREN,REFERANDUM DA EVET DİYENLER GREVİN DURDURULMASIYLA İLGİLİ YORUM YAPARSANIZ ÇOK PİS KÜFREDERİM.

BEN Mİ MİLLİ BİRLİĞİ BOZUYORUM????
EKMEĞİMİN DERDİNDE EMEKÇİYİM!!!!!
PEKİ SİZ YAVŞŞŞŞŞŞ AK LAR!!!! OTURDUĞUN YERDEN BENİM LOKMAMA ENGEL OLUYORSUN UZUUUUNNNN!!!! ASIL SEN VE YAVŞŞŞŞŞŞ AK TAYFAN MİLLİ BİRLİĞİ BOZAN ŞEREFSİZLERSİNİZ!!!!

BU ÜLKEDE İŞÇİ OLMAK.
TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDE CAM İŞVERENİNİN MÜZAKERE MASALARINDA TAKINMIŞ OLDUĞU RAHAT TAVRIN NEDENİ BELLİ OLDU. HÜKÜMETLE CAM İŞVERENİ KOL KOLA EMEĞE EMEKÇİYE OPERASYON YAPMIŞLAR MEĞERSE.
NEYMİŞ CAM İŞÇİLERİNİN GREVİ “MİLLİ GÜVENLİĞİ BOZUCU NİTELİKTEYMİŞ”.
EMEĞE EMEKÇİYE UZANAN ELLER KIRILSIN. BU KARAR DEMOKRATİK HAKKINI KULLANMAK İSTEYEN TÜM İŞÇİLERİ VE AİLELERİNİ DERİNDEN YARALAMIŞTIR….

Ohal’in olduğu , onlarca grevin ertelendiği bu dönemde grevimizin günlerce süreceğini beklemiyorduk zaten. Üç aşşağı beş yukarı beklediğimiz bir durumdu. Bir önlem alınmıştır herhalde. Yok eğer alınmadıysa vay cam işçisinin haline…

Sıcağı sıcağına eylemler başlamalı sendikamızın 17 sinde yaptığı açıklama karar niteliğindedir bir an önce bu alınan karar hayata gecirilmeli…

Şakşakcı arkadaşlar yolu köprüyü savunan arkadaşlar alın size yol köprü akşam eve yol köprü götürün gidin yolda köprüde durun ekmek parası ev kirası faturalar icin bilet kesin nasıl mutlumusunuz şimdi kendinizin ve 6000 cam işcisinin ekmeyine engel olduğunuz icin

Kahrolsun burjuva-faşist diktatörlük!
Kahrolsun sendika patronları!
Yaşasın işçi komite ve meclisleri!
Yaşasın işçi sınıfının söz, toplantı, örgütlenme, grev özgürlüğü!
İşgal, grev, direniş!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*