Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Çadır yandı, 4 yaşındaki Ekrem öldü

Çadır yandı, 4 yaşındaki Ekrem öldü

Van’da 3 kardeşin çadır yangınında hayatını kaybettiği Karpuzalan Köyü’nde bir çadır daha yandı. Çıkan yangın sonucu 4 yaşındaki Ekrem Yaralı hayatını kaybetti, Anne Güllü YAralı ile 3 çocuğu da yaralandı.

Daha önce Tolukan ailesine ait deprem çadırında çıkan ve Bahar (8), İsmail (4) ve Mikail Tolukan‘ın (12) yaşamını yitirdiği Van’ın Bostaniçi Beldesi’ne bağlı Karpuzalan Köyü‘nde gece saat 23.00 sularında bir başka çadır daha yandı. 7 kişilik Yaralı ailesinin çadırında sobadan kaynaklandığı tahmin edilen yangında 4 yaşındaki Ekrem Yaralı yaşamını yitirdi.

Tek katlı evlerinin bahçesinde kurdukları çadırda yaşayan Yaralı ailesinin feryatları üzerine çadırlarından çıkarak olaya müdahaleye gelen komşuları korkunç manzara ile karşılaştı.

Tamamen küle dönen çadırda yangını kendi imkanları ile söndüren köylüler ve baba, içeride küçük Ekrem‘in yanmış bedenini buldu. Çocukları yangından kurtarmaya çalışan anne Güllü ve kaynananın imdadına yetişen köylüler, 2 kız çocuğu ve bir erkek çocuğunu çadırdan kurtardı. Anne Güllü Yaralı, kaynana ve 3 çocuğu olay yerine çağırılan ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Yangın esnasında çadırda bulunmayan ve olayı komşularından öğrenip yangın yerine gelen baba Hamdi Yaralı ise gözyaşlarına boğuldu. Olay yeri inceleme ve savcı olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Ardından yaşamını yitiren küçük Ekrem’in cenazesi Bölge Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Küçük Ekrem’in bu gece Karpuzalan Köyü’nde toprağa verileceği belirtildi.

Yangın çıktığı esnada komşusunun çadırında bulunduğunu belirten Hamdi Yaralı, bitkin bir şekilde sobayı yaktığını ve içerisi çok sıcak olduğu için komşusuna bir çay içmeye gittiğini belirterek, “O esnada bağırışmalar oldu çadır yanıyor diye. Ben eyvah bizim çadır yanıyor diyerek yerimden fırladım. Komşularla bizim bahçeye gittiğimizde annem ve eşim çocukları yanan çadırdan çıkarmaya çalışıyordu. Çadır tamamen kül oldu. Ekrem’in yandığını gördük onu kurtaramadık” dedi.

Yurttaşlar ise, köylerindeki çadırların İran çadırları olduğunu, bu çadırların daha önce 13 köye dağıtıldığını ama hiç kimsenin kabul etmediğini savunarak, en son kendi köylerine getirdiklerini belirtti. En ufak bir kıvılcımda dahil çadırların alev almaya başladığını söyleyen köylüler, önlem alınmaması durumunda daha birçok ölümün meydana geleceğini ifade ederek duyarlılık çağrısında bulundu.

ANF

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*