Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Bursa’da Torba yasa eylemi

Bursa’da Torba yasa eylemi

Bursa’da 14 Aralık akşamı yapılan eylemle torba yasa diye adlandırılan ve kazanılmış hakları budamaya dönük maddeler içeren yasa tasarısı protesto edildi.

KESK’in öncülüğünde gerçekleştirlen eyleme Tümtis üyeleri de katılarak destek verdi. Saat 18:00’de Fomara meydanında toplanan kamu işçileri buradan AKP il binasına kadar bir yürüyüş gerçekleştirdiler. “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz”, “AKP şaşırma sabrımızı taşırma”, “ Zafer direnen emekçinin olacak” sloganları eşliğinde yürüyüşlerini gerçekleştiren kamu işçileri AKP il binası önünde basın açıklaması yaptılar.

KESK dönem sözcüsü BES şube başkanı Süleyman Ayyıldız tarafından yapılan açıklamada: “Esnek çalışmanın yaygınlaştırılmasına, işsizlik fonunun yağmalanmasına, iş güvencemizin elimizden alınmasına, özel sektörden yöneticilerin kamu kesiminde üst düzey bürokrat olarak atanabilmesinin önü açılmasına olanak sağlayan ve kazanılmış hakları tırpanlayan bu yasa tasarısının çalışanlar için hiçbir yararlı tarafı yoktur. Bu nedenle bu yasa tasarısı derhal geri çekilmelidir” denildi.

Eylem yapılan basın açıklamasının ardından sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*