Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Bursa’da internet sansürü karşıtı eylem

Bursa’da internet sansürü karşıtı eylem

Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun (BTK) 22 Ağustos’ta internete dört farklı filtre getirerek başlatacağı sansür açıklamasının ardından Türkiye genelindeki protesto gösterilerden biri de Bursa’da da yapıldı.

Nilüfer Kent Konseyi önünde toplanılmasının ardından başlatılan internette sansüre karşı yürüyüş, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda gerçekleştirildi. Genellikle gençlerin yoğun olarak katıldığı eylem sonunda bilgisayar ve monitörler kırılarak sansür protesto edildi.

’El sürdürme klavyene’, ’DNS ayarlarına dokundurtma’, ’Blog yazmak, porno izlemek haktır’, ’İnternetine dokunmalarına izin verme’, “elini internetime sürme”, “TİB’siz internet istiyoruz” dövizlerinin taşındığı eylem Hastane alanında yapılan basın açıklamsının ardından son buldu

Katılımcılar adına Murat Buluç tarafından yapılan açıklamada çocukları korumayı hedeflediği öne sürülen yönetmelikle aslında tüm kullanıcılara sıkı bir kontrol getirildiğini kaydedildi. Buluç, “Israrla başkalarının hayatlarına müdahale etme isteği kabul edilemez” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*