Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Bursa’da Gezi Eylemi

Bursa’da Gezi Eylemi

Bursa’da işçi ve emekçiler Haziran Direnişi’nin yıldönümünde alanlardaydı. Sosyal medya üzerinden yapılan çağrılar sonucunda saat 19:00′da stadyum önünde toplanılmaya başlandı.

Polis bir süre barikat kurarak yürüyüşe izin vermedi. Polisin barikatı kaldırmasının ardından Altıparmak üzerinden yolun bir tarafı trafiğe kapatılarak Heykel’e yürüyüş başladı.

Yürüyüş boyunca sloganlar canlı ve gür bir şekilde atıldı. Kitlede coşku ve kararlılık hakimdi. Polisin tacizlerine sloganlarla karşılık verildi.

Uzun yürüyüş boyunca Bursalılar direnişi sahiplenmeye çağrıldı. Bir çok evden tencere-tava çalınarak yada alkışlarla yürüyüşe destek olundu. Sık Sık Gezi şehitlerinin isimleri okunarak “Yaşıyor” diye slogan atıldı.

Zafer Plaza’ya ulaşıldığında Heykel yolu tamamen trafiğe kapatıldı. Heykel bir kez daha yeniden özgürleştirildi. Heykel’e gelindiğinde platform oluşturuldu ve konuşmalar yapıldı.

Yapılan açıklamalardan sonra eylem sonlandırıldı. Polisin daha önceki eylemlere göre geniş güvenlik önlemleri aldığı gözlendi.

gezibursa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*