Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Bursa’da eğitimci yürüyüşü ve polis saldırısı

Bursa’da eğitimci yürüyüşü ve polis saldırısı

Bursa’da eğitim işçileri Eğitim alanında yaşanan siyasi kadrolaşmaya dikkat çekmek, özel okullara kaynak ayrılmasını protesto etmek, sınav skandallarında mağdur olan veli ve öğrencilşerin sesini duyurmak amacıyla bir yürüyüş düzenlediler.

Eylem Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş ve Aktif Eğitim Sen tarafından organize edildi. Eğitim hakkına ve eğitimciye sahip çıkmak için ‘Büyük eğitimci yürüyüşü` adı altında düzenlenen eylem Fomara meydanında başladı. Sloganlar eşliğinde Şehreküstü meydanından il Milli Eğitim Müdürlüğü önüne yürüyen eğitim işçileri burada yaptıkları basın açıklaması ile milli eğitimde yaşanan müdür kıyımına ve yaşanan sorunlara tepki gösterdi. Üzerinde ‘sıfırlayamazsınız’ yazan tişörtlerle yürüyen sendikacılar ve öğretmenler, müdür kıyımının siyasi ve yandaş sendikanın emriyle yapıldığını belirtti.

Yürüyüş ve basın açıklaması sonrasında ise eğitim işçileri toplu olarak il milli eğitim müdürlüğüne girmek isteyince arbede yaşandı. Milli Eğitim Müdürlüğüne girmek isteyen eğitim işçilerine izin vermeyen polis kalkanlarla saldırdı. Polis kalkanlarla öğretmenleri Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinden uzaklaştırmaya çalıştı. Bazı öğretmenler ezilme tehlikesi geçirdi. Bir süre oturma eylemi yapıldı. Daha sonra eylem sonlandırıldı.

b30069

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*