Anasayfa » BASINDAN » Bu vatan hainliği iyi bir şey galiba…

Bu vatan hainliği iyi bir şey galiba…

#EnginKarataş: Bugün planlarım altüst oldu. Gözaltına almadılar. Alışmıştım. Üç dört saat gözaltı sonucunda hastaneden günlük yazıp sendikaya gitmeye. Ama şimdi Reyhanla çay içiyorum kafam karıştı. Meydana 12:25 gibi gittim. Yere temiz kocaman bir beyaz kağıt yapıştırdım. Yanına üç takım pastel boya açtım. Beni bekleyen çocuklar vardı. Bir kaçı öğretmenim biz bu gün sadece sizin için geldik yemek bile yemedik dedi. Onları yemeğe gönderdim. Artık sürekli bir destekçim var Reyhan. Dün bir termos çay getirmiş. Ama ikram etme fırsatı olmadı. Kim bana birşey ikram etse ikramlar elinde kalıyor.

Başladık. Deniz ve yelkenli çizdik. Yengeçler balıklar martılar yelken cenova ıstıralya, lumboz… Derken aklıma polisler geldi. Reyhan çabuk fotoğraf çek yoksa fırsat olmayabilir dedim. Çektim dedi. Bir tane de ben çektim. Mübarekler geldi. Kaldırın resmi dediler. Neden dedik. Yasak dedi. Devletimiz hiçbir zaman resim yapmayı yasaklayacak kadar anti-demokratik olmadı dedim. Resim burda yapılmaz dedi. Sınıfta yapılır.(Dün sen öğretmen değilsin diyen). Resim her yerde yapılır dedim.

Engin Karataş: Reyhana seni de alıcaz dediler. Reyhan tamam dedi. Polis şaşırdı. Sanırım korkmayan birini görmemiş uzun zamandır. Yerdeki resmi aldılar. Baktım kimse koluma girmiyor. Şaşırdım. Ayakta konuşuyorlar ama götürmüyorlar. Dün bana kötü davranan polise yarın seni de atarlarsa seni de savunacağım, resmini buraya yapıştıracağım dedim. Başladı bağırmaya şöyle söyledi. “Ben şerefsizsem ben vatan haini isem savunma dedi. Bu vatan hainliği iyi bir şey galiba dedim. Çünkü bu günlerde gazeteciler profesörler öğretmenler kuşlar kelebekler vatan haini ilan ediliyor. Reyhan polise şerefsiz kime dediniz dedi. İşten atılanlar mi şerefsiz. Polis ben kimseye demiyorum dedi. O halde provoke ediyorsunuz dedi sonra polis ben birşey söylemiyorum tamam dedi ve çekildi. Reyhanla okulun yanındaki kafeye gittik velilerle konuştuk herkes tepkili turizm batıyor. Sonra yazdığım dilekçeyi kaymakamlığa verdik. Kaymakamla görüşmek istedik. Zamanı yokmuş. Akşam sendikada no filmini izleyeceğiz. Ankara’da Nuriyeler de direnenlere selam göndermişler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*